Free songs
Domů / HLAVNÍ TVORBA HER / Chcete vědět, co obnáší tvoření her? Podívejte se na příběh WarHorse
Chcete vědět, co obnáší tvoření her? Podívejte se na příběh WarHorse

Chcete vědět, co obnáší tvoření her? Podívejte se na příběh WarHorse

Studio WarHorse v poslední době doslova pobláznilo se svým novým titulem Kingdom Come: Deliverance, nejen hráče tuzemské, ale i ty zahraniční. Na příběhu tohoto studia je krásně vidět to, že vývoj hry není vůbec nic jednoduchého a to i přesto, že celý tým vede takovým člověk jako je Dan Vávra.

Problémy a zase jen problémy

Kdo Vávru nezná, tak se jedná o člověka, který se může pochlubit autorstvím titulů jako je Mafie a Mafie II. A právě Vávra byl tím člověkem, který si jednoho řekl dost, sebral veškerou svou odvahu, dostatek schopných lidí a peněz a pustil se do založení zcela nového českého, vývojářského studia, se kterým chtěl dokázat nemožné, a to vytvořit světově proslulý herní titul.

Začátky pro něj však rozhodně nebyly jednoduché. Našel sice velice štědrého obchodního partnera v podobě Zdeňka Bakaly, ovšem ani jeho peníze nestačily na pokrytí veškerých velice nákladných výdajů. V momentě, kdy to s celým WarHorse a Vávrou vypadalo velmi bledě, přišel nápad, dát celou hru na Kickstarter a vybrat opravdu vysokou částku, aby mohl být projekt spuštěn na plné obrátky.

Vše skoro dobře dopadlo

Nakonec se sumu vybrat skutečně podařilo, mimochodem jedná se o český projekt, který na Kickstarteru a podobných platformách vybral vůbec nejvíce peněz. Finanční stránka byla v ten moment vyřešena, ovšem objevil se další problém, kterým byli lidé a čas. WarHorse začalo nabírat nové vývojáři, mnohdy naprosté zelenáče, kteří dostaly neskutečně složitý úkol vytvořit realistickou hru z prostředí českého středověku s příběhem a dokonale simulovaným životem zdejších obyvatel. Na celý projekt navíc původně dostali rok a půl. Ovšem šibeniční termín byl několikrát odsunut.

A výsledek? Nejúspěšnější herní projekt pocházející z Čech všech dob, hra plná chyb a nedokonalostí, která je i přesto naprosto skvělá. Vávrův příběh je tak trochu jako z pohádky a my jsme velice zvědaví, jak se bude tato pohádka vyvíjet.

Podívejte se na velice zajímavý dokument o tom, jak to všechno vlastně bylo:

O Vojtěch Sedláček

Nahoru