Free songs
Domů / HLAVNÍ TVORBA HER / 3D hry / CopperLicht je knihovna a JavaScript 3D engine pro tvorbu 3D her pro webové prohlížeče
CopperLicht je knihovna a JavaScript 3D engine pro tvorbu 3D her pro webové prohlížeče

CopperLicht je knihovna a JavaScript 3D engine pro tvorbu 3D her pro webové prohlížeče

CopperLicht je WebGL knihovna a JavaScript 3D engine pro tvorbu her a 3D aplikací v internetovém prohlížeči. Program používá WebGL plátno podporované moderními prohlížeči a je schopen poskytovat hardwarově akcelerovanou 3D grafiku bez pluginů. Je vytvořen s úplným 3D editorem a podporuje všechny funkce potřebné pro vytvoření plně funkční 3D hry v prohlížeči. Je u nás ke stažení zdarma.

Na rozdíl od jiných WebGL 3D enginů, CopperLicht sestavuje své 3D sítě do malého binárního souboru, který se stahuje velmi rychle, snižuje šířku pásma a má mnoho lepších využití pro uživatele. Stačí importovat 3D soubory do editoru CopperCube a přidat je jako scény do CopperLicht. Program podporuje velké množství 3D souborů, v současné době jsou podporovány tyto formáty: 3DS, OBJ, x, LWO, B3d, CSM, dae, DMF, oct, irrmesh, ms3d, my3D, lmts, BSP, md2, STL a další.

Klíčové vlastnosti:

  • 3D World Editor: CopperLicht je dodáván s celým 3D editorem světa – CopperCube
  • mnoho podporovaných formátů
  • velká rychlost: CopperLicht je vysoce optimalizovaný a je schopen vykreslit a animovat i obrovské 3d scény
  • charakterové/kosterní animace: podporuje přehrávání animovaných sítí s neomezeným mnořstvím spojů a vah
  • jednoduché použití: snadno srozumitelný SceneGraph API se spoustou tutoriálů a příkladů v dokumentaci
  • binární kompilace: Na rozdíl od jiných WebGL 3D enginů, CopperLicht sestavuje své 3D sítě do malého binárního souboru. Stačí importovat 3D soubory do editoru CopperCube a nahrát je jako scény CopperLicht
  • CopperLicht je zdarma, stačí si ho stáhnout a tvořit

Ukázka dynamického světla

Zdokonalená kamera pro pohled třetí osoby

Kolizní detekce pro schody

Jedná se o velmi kvalitní engine, který využijí především pokročilí vývojáři. Pokud milujete lepší grafiku, tak zde lze dosáhnout všeho, stačí grafiku naimportovat a poté si vše nastavit jak je třeba. Co by jsme to byly za vývojářský magazín bez pořádného návodu, podrobný český návod přibude časem, nyní se můžete podívat alespoň na podrobné návody v angličtině, najdete je na strínkách aplikace, najdete tam mnoho návodů, které vám osvětlí většinu funkcí programu. Jak již bylo zmíněno, tak program CopperLich je ke stažení zdarma, můžete si ho stáhnout níže.

         (5.6MB)

O Makawiel

Nahoru