Free songs
Domů / Programovací jazyky / PSPad je univerzální kódovací editor zdarma
PSPad je univerzální kódovací editor zdarma

PSPad je univerzální kódovací editor zdarma

PSPad je oblíbený český kódovací editor, který podporuje přes 30 vývojových prostředí. Jeho hlavním znakem je jednoduchost, díky, které je vhodným nástrojem pro začínající a pokročilé programátory. Program je ke stažení zdarma, můžete ho stáhnout na konci příspěvku. Je vhodný také pro uživatele, kteří si potřebují napsat webové stránky i pro ty co programují a potřebují IDE pro svůj kompilátor.

Téměř pro každého programátora je PSPad absolutní základ v programování. Tento freeware program podporuje velké množství programovacích jazyků a zároveň má velmi přehledné uživatelské prostředí. PSPad nabízí možnost zvýraznění syntaxe při editaci a zároveň připomíná jednoduchý poznámkový blok.

Hlavní okno programu PSPad

 V programu lze nalézt šablony pro HTML, PHP, Pascal, JScript, VBScript, MySQL, MS-Dos, Perl a další. Uživatel může pracovat s vlastními projekty. Podporována je dokonce i práce ve více dokumentech současně s možností uložení rozdělané práce. Lze zaznamenávat makro s možností uložení a načtení z disku. Text v souborech je možné mezi sebou porovnávat, rozdíly jsou následně barevně vyznačeny. Uživatel může používat velké množství zvýrazńovačů textu, syntaxe se zvýrazňují s automatickým nastavením podle typu souboru. Program dokáže automaticky opravovat chyby a zobrazovat inteligentní interní HTML náhled pomocí Internet Exploreru nebo Mozilly.

 

Ovládání programu je snadné a přehledné

Samozřejmostí je i plnohodnotný HEXA editor a přímé odeslání souboru na disketu (jako obsahu e-mailu nebo příloha e-mailu). Program dokáže definovat externí programy, ve kterých je možné soubor i otevírat. Dále je podporován přímý tisk kódu a export do formátů RTF, HTML, XHTML a TEX. HTML kód lze přeformátovat a komprimovat, velikost tagů je možné změnit neb je zcela odstranit. Uživatel má možnost pracovat se dvěma soubory současně v rozděleném okně s možností synchronizace posuvu. PSPad je plně kompatibilní s operačním systémem Windows a lze ho stáhnout zdarma, níže.

         (3.8MB)

O Makawiel

Nahoru