3D Mesh Blacksmith je nástroj pro tvorbu 3D objektů do her

Estimated read time 4 min read

3D MESH BLACKSMITH je 3D modelovací program, který přináší mnoho funkcí k rozvíjení herních úrovní nebo 3D objektů. Jeho rozhraní je velmi jednoduché a obsahuje velké množství funkcí, jedná se o profesionální nástroj. Program najde využití při tvorbě her, při renderování v reálném čase a při interakcích ve virtuálním prostředí.

Díky skriptovacímu jazyku (pseudo-C) je možné vytvářet 3D prezentace a celé hry. 3D MESH BLACKSMITH je originální nástroj pro vytváření 3D virtuálních a dalších 3D dat prostřednictvím integrované geometrické matematiky, vše je spravováno v jednoduchých, ale zároveň rozsáhlých knihovnách. Jedná se o shareware, ale pracovat lze v programu bez omezení, tedy na jeden měsíc, poté je třeba ho zakoupit, program stojí 20 dolarů. Na konci příspěvku si ho můžete stáhnout.

Mezi základní funkce programu patří: Rozdělení výběru, zjednodušená tvorba základních tvarů, parametrické generování objektů, skriptovací jazyk pro generování objektů, generátor rostlin a stromů, editace světla, několikanásobné renderovací nastavení, manipulační skripty, skripty pro hry a animace, makro akce, editace objektů, kopírování a vkládání objektů,  nastavení zvuku, vytváření a upravování tváří, mapovací funkce a mapovací editor, kreslící editor a editor pro reliéfy, editor pro větvení stromů, fyzikální simulátor, klasifikace objektů s podporou skriptování, hloubka barev a další.

Doporučení: Chcete si své modely vytisknout na 3D tiskárně? Využijte k tisku tiskové náplně ASA 1,75 mm do 3D tiskáren.

Importovat je možné soubory ve formátech 3D file format, 3DS file format, PCB a Microsoft X. Export je umožněn pro formáty: 3D file format, 3DS file format, PCB, Microsoft X, ACS, ERL, TRI, Map file a Flash.

Níže je ukázka práce vytvořené v 3D Mesh Blacksmith.

Modelování a renderování interiéru v reálném čase.
Modelování a renderování s osvětlením.
Modelování a renderování exteriéru.
Modelování a programování skriptovacích her
Aplikování dynamického stínování
Aplikování statického stínování
Navrhování a modelování systémů
Modelování s procedůrami

Program má velké množství funkcí a jeho zaměření je pokročilejšího charakteru, využijí ho tedy vývojáři, kteří chtějí vytvořit opravdu kvalitní herní prostředí. Důvod proč jsme ho sem umístili je ten, že není příliš známý, ale většina uživatelů ho chválí a hrdě uděluje vysoké hodnocení. Zkušební verzi si můžete stáhnout všichni, pokud vás program oslní, tak si ho po skončení 30-ti denní lhůty můžete zakoupit na plnou verzi, stojí pouze 20 dolarů, což je při vývoji složitějších her opravdu pakatel. Níže najdete  odkaz ke stažení, na stránkách aplikace lze najít i instruktážní videa pro začátek i pro aplikaci různých efektů.

         (11.6MB)

 

Další články

Další články autora