Adventure game studio

Estimated read time 3 min read

Každý vývojář musel někdy začít a každý vývojář ke svému začátku potřeboval správný programovací engine, který mu jeho začátky maximálně usnadnil. Dříve bylo učení vytváření her to samé, co plavání ve středověku. Zkrátka vás někdo vzal a hodil do neznámé vody, a buď jste se utopili, nebo se naučili plavat. A to samé platilo i dříve s vývojem her. Hru jste prostě vytvořily a byla hratelná, nebo jste absolutně shořeli.Tyto časy jsou naštěstí tatam a pro dnešní začínající vývojáře existuje mnoho způsobů a alternativ, jak se vývojovému řemeslu naučit. Asi tím nejlepším způsobem je sehnat si takový engine, který počítá s tím se je vše programování v plenkách a tak vás vezme za ručičku a pěkně vás provede tím veškerým marastem, který se okolo tvorby her vyskytuje.

stažený soubor (1)

Jedním z těchto enginů je i engine, který je postaven na bázi Windows. Jedná se o kompletně přepracované IDF, díky kterému se vám dostane nástroje určeného pro co nejjednodušší a nejrychlejší vývoj her. Tento engine využívá programování v jazyku Java a C #.

stažený soubor (2)

Celý základ hry můžete vytvořit v click and point editoru, díky čemuž budou moci hru tvořit i absolutní začátečníci. V podstatě hru může tvořit každý, kdo dokáže ovládat myš u počítače. Integrovaný debbuger zase umožňuje vystopovat zdroj chyb a tak díky této automatické funkci je odbouráno nekonečné hledání zdroje chyby.

stažený soubor

Téměř vše ve hře je možné přizpůsobovat z uživatelského rozhraní, ve kterém se pohybujete pouze kurzorem své myši. Díky tomu je celé ovládání maximálně zjednodušeno a pro tvorbu vám pak bude stačit již jen několik příkazových kláves a to je vše. Díky velké popularitě tohoto enginu můžete na webu nalézt mnoho tutoriálů, rad, tipů a triků, jak svou hru povýšit do kategorie nejlepší.

Pokud tedy stále přemýšlíte nad tím, že byste rádi přivedli nějakou tu hru na povrch tohoto světa a stále se odhodláváte k prvnímu kroku, již váhat nemusíte. Stačí si stáhnout Adventure game studio a jste na svém. Uvidíte, že hry, které budou z tohoto automatu na zážitky padat, budou přímo báječné. A každý kdo je jednou vyzkouší, již nikdy bude chtít hrát něco jiného. Tak proč to nevyzkoušet třeba zrovna právě dnes?!

Další články

Další články autora