BlitzMax, engine který vás bude bavit

Estimated read time 3 min read

Hledáte nový programovací engine, za kterým stojí autor úspěšných programů stejného typu? Nebo chcete takový engine, který si v sobě nese základy ze starších a vám notoricky známých enginu? Pak byste se měli o něco více zaměřit na počin společnosti Blitz, který pracuje na bázi vlastního programovacího jazyka. Název toho enginu je BliztMax a jak z něj vyplývá, jedná se o opravdu velkou parádu.
Tento staronový engine je další generací programovacího jazyku od společnosti Blitz. Uchovává si v sobě základní kořeny, se kterými jsme běžně pracovali v programech Blitz3D a BlitzPlus. Zároveň však obsahuje spoustu novinek a vylepšení, které posunou vývoj hry v tomto programu na jiný level.

Mezi tyto novinky například patří ukazatele jednotlivých funkcí celého programu, který ocení zejména méně zkušení uživatelé. Dále plně dynamické pole, schopnost dědičnosti a polymorfismu, odkaz pro funkční parametry, datové typy jako Double, Float, Long, Int, Short či Byte. A také systém pro flexibilní sběr, nakládání a spojování jednotlivých seznamů. Výhodou je též nízká manipulace ukazatele a externí jazyková podpora pro C / C ++ / objective C či assembleru.
Samozřejmostí tohoto enginu je multiplatformní podpora, díky které mohou váš výtvor rozpohybovat na svých strojích uživatelé Windows, Mac, Os X a Linux. Licence tohoto enginu obsahuje veškeré komponenty, takže stačí zakoupit jediný produkt a ten vám nabídne multiplatformní podporu. 3

BlitzMax  je z velké části založen na myšlence modulů a příkazů, které jsou uloženy ve zvláštních souborech. Do nich můžete přidávat další vámi vytvořené moduly
BlitzMax umožňuje projekt rozdělit do více zdrojových souborů, které pak mohou být nejrůznějším způsobem sestavovány, což rapidně sníží samotnou dobu vývoje. Nemusíte se však děsit složitostí tohoto úkonu. Vše se děje automaticky pomocí nástroje Blitz Make. Součástí BlitzMaxu je také integrované vývojové prostředí, ve kterém jsou primárně zadávány příkazy programu a debugger, který automaticky detekuje vyskytující se chyby.2

Jedná se zkrátka o velmi funkční engine, díky kterému budete schopni dosáhnout nevídaných výsledků. Záleží tedy jen na vás, zdali se pro tento engine rozhodnete a vyzkoušíte jeho všestrannost a výkonnost.

BlitzMax si můžete u nás stáhnout, ale jedná se o demo. Pokud Vám bude engine plně vyhovovat, tak si můžete zaplatit jeho plnou verzi, ta stojí 79 dolarů. Níže je odkaz ke stažení pro Windows, ale na stránkách BlitzMax najdete i možnost stažení pro Mac.

Stáhnout demo BlitzMax         (10 MB)

 

Další články

Další články autora