Cocos2d pro iPhone: a staré hry dostanou na kokos!

Estimated read time 3 min read

V dnešní době je snad téměř nepředstavitelné, že by někdo nevlastnil chytrý telefon, pokud je mladší 40ti let. Chytré telefony, se jako vlna tsunami převalili přes celosvětovou populaci a téměř všichni uživatelé byli touto technologií zaplaveni. Chytré telefony pronikají do naší každodennosti. Díky aplikacím můžeme cvičit, přivolat si pomoc nebo se něco nového naučit. Mnoho lidí, zejména pak těch nejmladších, využívá svůj chytrý telefon také k zábavě. A to jak ke sledování filmů, brouzdání po internetu, tak i hraní her.

Jsou to právě hry do těchto zařízení, díky kterým se z lidí přes noc mohou stát milionáři, jak tomu bylo například i u tvůrce hry Flappy bird. Vývoj takovýchto her je zkrátka jednoduchou, avšak při troše štěstí, lukrativní činností. Programování takovýchto her není nic složitého, zvláště pak pokud je člověk ve vývoji již trochu zběhlý.
Nejvíce nových her se objevuje pro platformu Android. A to je důvod, proč je právě platforma iOS momentálně nejlukrativnějším odvětvím ve vývoji her pro mobilní zařízení od Applu. Z toho důvodu vám nyní přinášíme engine Cocos2d pro iPhone.Screen-shot

Cocos2d pro iPhone je engine, ve kterém budete moci vytvářet 2D hry, nejrůznější dema a další interaktivní aplikace. Tento engine používá stejné pojmy jako jeho verze určená pro platformu android, avšak místo systému Python využívá Objective-C. Vyznačuje se velmi snadným použitím, rychlostí a flexibilitou. Pracuje na systému API a Open GL. Je velmi snadno rozšiřitelný díky využití knihoven třetí strany. Svému uživateli nabízí využití otevřeného, i uzavíratelného zdrojového kódu hry. ghettobirds

Díky velké oblibě tohoto enginu má za sebou celý program nesčetné množství fór, kde se rychle dozvíte veškeré potřebné informace týkající se práce se samotným programem a nejrůznější vychytávky a fígle, jak svůj výtvor posunout o level dál. Apple již schválil přes2500 her, běžících na tomto enginu, přičemž mnoho z nich patří mezi nejlépe prodávané hry. A právě to je nejlepší důkaz funkčnosti a spolehlivosti tohoto enginu.

spriter-sample

Engine podporuje iPodTouch, iPhone, iPad a OS X. Z toho důvodu, se mohou hráči vaší hry stát nejen uživatelé mobilů od Applu, ale také milovníci dalších Hi-Tech hraček od této společnosti. Proto neváhejte, a zkuste vyvinout svou hru pro iPhone ještě dnes.

Další články

Další články autora