Construct 2 engine: vylepšený stavitel

Estimated read time 3 min read

Vývoj her je poměrně složitou činností, zvláště pak pokud jste v tomto oboru absolutním nováčkem. Myslet si, že sednete poprvé v životě k enginu a hned vyprodukujete hru srovnatelnou s těmi největšími herními tituly, by bylo opravdu naivní. Tato činnost vyžaduje čas, trpělivost a hlavně trénink.

 

Pokud se rozhodnete vývoj her zkouše hned na jednom ze složitějších herních enginu, výsledek nebude zřejmě moc valný. Je zapotřebí si nejprve osahat a vyzkoušet základní principy tvorby her a až poté se pouštět do složitějších operací. Proto je na začátek vždy vhodné hledat takový program, který bude chápat, že jste teprve začátečník, a tak k vám bude i přistupovat. Takovýto program by měl být přehledný, jednoduchý a celý doprovázen nejrůznějšími tipy, radami a doporučeními, kterých když se budete držet, dojdete zdárného cíle.
start-page-01
Programů pro úplné vývojářské začátečníky existuje mnoho a mnoho se jich jako užitečných jen tváří. My osobně doporučujeme například nový engine od společnosti Scirra Construct 2. Jedná se o pokračování velmi úspěšné jedničky, která měla přes půl milionu stažení. Tento engine umožňuje tvůrcům, aby hru vnímali jak intuitivním, tak i vizuálním způsobem. Scierra udělala vše proto, aby nástupce předčil Construct classic. Vzala proto to nejlepší z classicu a rozšířila o nové vývojové možnosti.

shader-effects-01

Pro začátek Construct2 exporuje pouze do HTML5. Další exportní formáty, jako je například .EXE se však brzy objeví. Mluví se také o rozšíření o nativní mobilní aplikace. Tento engine je určen hlavně pro 2D vývoj. Společnost se netají tím, že tento engine schválně zaměřuje jako vstupní dveře pro nově příchozí do světa vývoje her. Aby všechny nalákala, vytvořila několik plně hratelných her. Ty nejlépe všem demonstrují kvalitu a sílu tohoto nového enginu. Zároveň také umožnila volné stažení zdrojových kódů těchto her, pro možnost experimentování v nich ze strany uživatelů.

construct2

V současné době jsou dostupné tři verze tohoto enginu. Tou první je bezplatná verze, která obsahuje zvukové efekty či knihovny hudby. Další dvě verze jsou již zpoplatněné a otevírají veškeré možnosti, které tento engine nabízí. Nejdražší verze je pak obohacena o výukový program. Díky tomuto enginu se během velmi krátkého času naučíte programovat skvělé hry. Jen to zkuste.

Další články

Další články autora