CryEngine čtvrté generace: pokrok nezastavíš

Estimated read time 3 min read

S příchodem nových konzolí od Microsoftu a Sony si také výrobci her řekli, že je potřeba vyvinout nové enginy, které naplno využijí potenciál, těchto domácích herních stanic. Jedním z nich je i čtvrtá generace legendárního CryEnginu. Tento engine přináší hráčům skvělý a hlavně realistický zážitek, plný nadupané fyziky, nádherné grafiky, mnoha detailů ale také neúprosných hardwarových nároků.

CryEngine je prvním all-in-one enginem, který svým uživatelům nabízí škálovatelné výpočty a testovací grafické technologie. Hráči s ním budou moci vytvářet realistické hry, které naplno využívají potenciál nových hardwarových rozhraní stolních počítačů a herních konzolí. Ukázkou potenciálu tohoto enginu je například hra Ryse: Son of Rome, ve které se engine ukázal v tom nejlepším světle.

cryengine-ryse

Celý vývoj probíhá ve slavném CryEngine Sandbox editoru. I jeho čtvrtá generace je určená pro AAA vývojáře. Vše co v editoru vytvoříte, okamžitě uvidíte i na obrazovce samotné hry, díky čemuž budete moci hru doladit do posledního detailu. Dochází tak k okamžité konverzi a optimalizaci aktiv prováděných ve hře. To umožňuje cross-platformní změny u všech prvků procesu tvorby hry. Tím se maximalizuje rychlost procesu vývoje hry a výrazně se snižuje riziko vzniku multiplatformní hry.

cryengine-3-sdk

CryEngine bude vyhovovat vývojářům, kteří již mají s tímto enginem zkušenosti. Počkat?! My jsme vám to vlastně ještě neřekli, ano již nyní je tento zbrusu nový engine k dostání na Steamu a to pouze za měsíční poplatek, který budete platit a který bude představovat veškeré výdaje spojené s užíváním tohoto enginu ve vašich projektech. Pouze jediná měsíční platba a budete mít přístup k veškerým dostupným aktualizacím, rozšířením, atd. To se vyplatí ne? Tak neváhejte a podívejte se na Steam ještě dnes.

cr3_2

Za pouhých devět dolarů za měsíc budete mít přístup k mocnému nástroji, který je tak nadupaný, že se vám nic lepšího momentálně do rukou asi dostat ani nemůže. CryEngine má za sebou tak obrovskou fanouškovskou základnu, že se vám nikdy nemůže stát, že by se vaše otázka nedočkala odpovědi. Neváhejte proto a pusťte se do objevování profesionálního nástroje, se kterým budete schopni vytěžit ze sestav a konzolí vašich příznivců naprosté maximum.

maxresdefault

Další články

Další články autora