Dark BASIC Professional: profesionalita na prvním místě + stažení zdarma

Estimated read time 3 min read

Engine, který si dnes představíme, bude vyhovovat především vývojářům, kteří již mají určité zkušenosti s vytvářením nejrůznějších herních počinů. Popřípadě těm, kteří již mají zkušenosti se staršími verzemi tohoto herního enginu, ve kterém můžete dělat opravdu divy. To ovšem neznamená, že ten, kdo teprve s herním vývojem začíná, by měl dávat od tohoto enginu ruce pryč.

I tento software dokáže svého prvotního uživatele dobře provést vývojem nejrůznějších projektů. Proto i vy, kteří jste zatím neposkvrnění herním vývojářstvím, jako čerstvě padlý sníh nepřestávejte číst. Možná že bude i tento engine součástí vaší výkonné laboratoře na herní zážitky.

Dark BASIC Professional, kterému se zkráceně také říká DBPRO, se základně zaměřuje na vytváření 2D a 3D her. K životu a také k dispozici ho přivedla společnost The Game Creators a vychází ze svého předchůdce Dark BASIC. Zdarma ke stažení je k dispozici od roku 2010. Důležité je však vědět, že pokud budete chtít tento engine využívat pro komerční účely, je zapotřebí vlastnit danou licenci, se kterou poté nebude distribuce jediným problémem.

70716393

Rozdíl mezi DB Pro a klasickým DB je značný. Prvním a největším krokem v před je jeho využívání DirectX 9 oproti klasické verzi, která pracovala s DirectX 7. Dalšími novinkami jsou lepší podpory síťových příkazů pro více hráčů, podpora na úrovni BSP. Takzvaný bump či lehčí mapování. Zdokonaleny byly také pixel a vertex shadery, příkazy pro ovládání fyziky a lepší rozhraní pro externí dll. Programátor také ocení rozšíření kamerových pohledů, pokročilé příkazy sprite pomocí Direct3D renderování pro mapovou akceleraci, systémy částic a další a další možnosti.

action3d_shot_full

Velmi podstatnou změnou oproti klasickému DB je to, že DB Pro využívá skutečnou úroveň strojních kompilací, která mu propůjčuje podstatně vyšší rychlost, než jeho klasický základ, který tvořil spustitelné připojení zdrojového kódu daného programu na kopii tlumočníka. Další změna proběhla zahrnutím nového IDE s vestaveným zvýrazňováním syntaxe, debuggerem a řízením zdroje projektu.
DB Pro také umožňuje přístup a čerpání z jiných, nebo uživatelem napsaných knihoven dll, v jiném jazyce.

Zkrátka nových změn a vychytávek je opravdu mnoho a je jen na vás, které z nich využijte při tvoření svého projektu. Zkuste to tedy ještě dnes a uvidíte co všechno vám Dark BASIC Professional nabízí. images (1)

Sáhněte si engine Dark Basic Professional zcela zdarma:

         (235 MB)

Další články

Další články autora