Free songs
Domů / Herní Grafika a Zvuk / 3D Grafika / DeleD 3D je jasnou volbou pro 3D modeláře
DeleD 3D je jasnou volbou pro 3D modeláře

DeleD 3D je jasnou volbou pro 3D modeláře

Existuje veliká spousta různých grafických editorů, které uživateli usnadňují vytváření grafických návrhů od modelů a prostředí pro PC hry, až po vědecké modely či architektonické návrhy. Ne všechny z těchto editorů jsou však, především pro začínající tvůrce, grafiky takzvaně “userfriendly“ a ne všechny jsou zdarma.

Jedním z editorů, který se nabízí jako možná varianta, díky své lite free verzi, jednoduchostí použití a kvalitě vytvořených objektů, je DeleD 3D editor. Tento editor je určen zejména herním vývojářům pro tvorbu statických scén, s přehledem si však poradí i s vytvářením trojrozměrných objektů, či dokonce postav. Kouzlo tohoto programu spočívá v možnosti vytvářet 3D objekty pouhým tvarováním, programem nascriptovaných tvarů, které poté stačí jen doplnit libovolnou texturou a objekt je na světě.

imagedeled

Pro perfektní výsledek a realistické zobrazení editor nabízí velké množství nástrojů umožňujících následnou úpravu vytvořeného objektu. Další výhodou je možnost použití zásuvných modulů pro import a export modelů, které byly vytvořeny v jiných formátech, a přítomnost nejrůznějších typů osvětlení, díky kterým objekt získává ještě více na své realističnosti. Celé prostředí programu je velmi přehledné a podobné tak špičkovým programům, jako je například Photoshop od Adobe.

4-148_2

Prostředí programu se snaží vycházet svému uživateli maximálně vstříc, tedy v něm nalezneme příkazy pro vracení některých kroků, rychlé ukládání či nahrávání, rychlé výběry obrazových bodu a řadu dalších funkcí, které práci v editoru usnadňují. Samotný produkt je k dostání buď v LITE či PRO verzi, kdy PRO verze je zpoplatněna, za to však obsahuje řádný balík textur, objektů, osvícení a dalších nástrojů navíc.

20024_s-deled-3d-editor

Obě verze, LITE i PRO jsou v angličtině, to ovšem neznamená, že anglicky nehovořící uživatel bude ztracen. Jednoduché obrázky u některých funkcí umožňují využívat alespoň základní možnosti programu. Pro úplné začátečníky existují na internetu podrobné tutoriály, díky kterým se uživatel krok po kroku naučí jednotlivé postupy a triky k dosažení kýženého výsledku, a také objekty vytvořené ostatními uživateli, které jsou volně k dispozici a které mohou vytváření jednotlivých scén usnadnit.

Stáhnout        (11MB)

O Makawiel

Nahoru