DeleD 3D je jasnou volbou pro 3D modeláře

Estimated read time 3 min read

Existuje veliká spousta různých grafických editorů, které uživateli usnadňují vytváření grafických návrhů od modelů a prostředí pro PC hry, až po vědecké modely či architektonické návrhy. Ne všechny z těchto editorů jsou však, především pro začínající tvůrce, grafiky takzvaně “userfriendly“ a ne všechny jsou zdarma.

Jedním z editorů, který se nabízí jako možná varianta, díky své lite free verzi, jednoduchostí použití a kvalitě vytvořených objektů, je DeleD 3D editor. Tento editor je určen zejména herním vývojářům pro tvorbu statických scén, s přehledem si však poradí i s vytvářením trojrozměrných objektů, či dokonce postav. Kouzlo tohoto programu spočívá v možnosti vytvářet 3D objekty pouhým tvarováním, programem nascriptovaných tvarů, které poté stačí jen doplnit libovolnou texturou a objekt je na světě.

imagedeled

Pro perfektní výsledek a realistické zobrazení editor nabízí velké množství nástrojů umožňujících následnou úpravu vytvořeného objektu. Další výhodou je možnost použití zásuvných modulů pro import a export modelů, které byly vytvořeny v jiných formátech, a přítomnost nejrůznějších typů osvětlení, díky kterým objekt získává ještě více na své realističnosti. Celé prostředí programu je velmi přehledné a podobné tak špičkovým programům, jako je například Photoshop od Adobe.

4-148_2

Prostředí programu se snaží vycházet svému uživateli maximálně vstříc, tedy v něm nalezneme příkazy pro vracení některých kroků, rychlé ukládání či nahrávání, rychlé výběry obrazových bodu a řadu dalších funkcí, které práci v editoru usnadňují. Samotný produkt je k dostání buď v LITE či PRO verzi, kdy PRO verze je zpoplatněna, za to však obsahuje řádný balík textur, objektů, osvícení a dalších nástrojů navíc.

20024_s-deled-3d-editor

Obě verze, LITE i PRO jsou v angličtině, to ovšem neznamená, že anglicky nehovořící uživatel bude ztracen. Jednoduché obrázky u některých funkcí umožňují využívat alespoň základní možnosti programu. Pro úplné začátečníky existují na internetu podrobné tutoriály, díky kterým se uživatel krok po kroku naučí jednotlivé postupy a triky k dosažení kýženého výsledku, a také objekty vytvořené ostatními uživateli, které jsou volně k dispozici a které mohou vytváření jednotlivých scén usnadnit.

Stáhnout        (11MB)

Další články

Další články autora