Dopřejte hráčům volnost

Estimated read time 2 min read

Volnost je v současných hrách velmi diskutovanou a hlavně vyžadovanou věcí. Herní mapy se nafukují, možnosti se otevírají a hráči mají ve hrách mnohem větší prostor.

Mít hru, ve které může hráč běžet pouze po předem dané trase, to se dnes již nesluší. Hráči vyžadují volnost a to co možná největší pojďme se společně podívat na několik možností, jak jim tuto možnost dát.

Obrovské herní prostředí

Pamatujete na legendární Mafii? Herní mapu této hry jsme znali nazpaměť, ovšem to se dnes již jen tak nepodaří. Pokud hrajete hry, asi jste si všimli, že herní mapy se stávají stále většími a většími. K porovnání nám mohou posloužit dva poslední tituly Assassin´s Creed.  Origins nabízeli naprosto obrovskou mapu, kde vám nedělalo problém se ztratit. Nejnovější titul Oddysey však má mapu ještě téměř o polovinu větší, takže zábavy tu máte až až a hráči to milují.

Možnost dělat si co chci

Svoboda a volnost rozhodování to je to, co momentálně frčí. Hlavní příběh se pomalu odsouvá na druhou kolej a funguje pouze jako jakési záchranné lanko pro všechny hráče, kteří mají pocit ztracenosti. Pokud si může hráč ve hře dělat cokoliv, odejít kamkoliv, mluvit s kýmkoliv pak se jedná o nejšťastnějšího hráče vůbec.

Nechte mu hru vytvořit k obrazu svému

Hráči milují pokud mají pocit že do hry vložili kus sama sebe. Důkazem toho je například možnost rozsáhlé editace vlastní postavy, kdy si hráč může vybírat to jak bude jeho postava vypadat, mluvit, co bude mít na sobě i jaké budou její povahové rysy. Vzpomeňme na hru Spore, kde jsme mohli své postavy dokonce vytvářet kompletně celé dle naší fantasie a něco podobného nyní nabízí i velmi oblíbená novinka SoulCalibur VI.

Další články

Další články autora