Drag[en]gine je tu i pro náročné

Estimated read time 3 min read

Při úspěšném prokousávání se jednotlivými záludnostmi v oblasti vývoje her vždy přijde moment, kdy je potřeba postoupit na vyšší úroveň. Na vyšší metu, díky které objevíte nové možnosti náročnějších enginů, které však z Vašeho výtvoru dovedou vykouzlit něco jedinečného.

Pokud budete takovýto engine hledat, vždy si dejte záležet, aby pro vás byl co nejpřehlednější a obsahoval přesně takové komponenty, které pro svou práci potřebujete. Velmi často se stává že si uživatel pořídí engine, který obsahuje kvantum pro něj nepotřebných komponentů a je pro něj velmi obtížné se mezi nimi orientovat. Jedním z enginů, který by mohl vyhovovat každému pokročilejšímu vývojáři je i Drag[en]gine.


Jedná se o free softwarový projekt, založený na systému modulárních struktur, běžících na GLEM systému. Jeho design se podobá operačnímu systému. Veškerá funkcionalita tohoto enginu spočívá na modulech srovnatelných s ovladači zařízení. Engine sám o sobě působí jako jádro systému řídících modulů. Díky volnému spojení modulů se systémem a dalšími moduly, je velmi jednoduché vyměnit či vylepšit engin, aniž by uživatel jakýmkoliv způsobem zasahoval do jeho dalších částí. Díky tomu si můžete engine upravit přesně podle Vašich představ tak, jak pro Vás bude nejvhodnější, díky čemuž se zmaximalizuje efektivita práce na jakémkoliv projektu. Engine také umožňuje sledovat provedené změny přímo ve hře, díky čemuž budete moci přesně do detailu promakat svou práci. Na rozdíl od obchodní enginu, přináší Drag[en]gine 0-Day přenositelnost her, díky čemuž odpadnou potíže s dalšími poplatky jak pro vývojáře, tak i pro koncového uživatele, tedy hráče.


V tomto enginu můžete zcela volně používat jakýkoliv skriptovací jazyk, hardware je možno plně abstrahovat, musíte jen vědět jaký skriptovací jazyk bude pro daný případ fungovat. Jak již bylo řečeno v předchozích řádcích, tento engine je možno libovolně upravovat k obrazu svému a to díky nastavování jednotlivých algoritmů a funkcí, které Vám budou pravidelně servírovány díky updatům a neutuchající práci na tomto enginu od jeho autorů. Vaším jediným úkolem tedy bude hlídat si update a to je vše.
Samotný výčet jednotlivých funkcí by zabral mnoho stran textu. Proto nahlédněte na oficiální stránky tohoto enginu, kde najdete kompletní seznam všech vlastností, které tento engine nabízí.

Domovská stránka enginu

Další články

Další články autora