Drony pro profesionály i amatéry

Estimated read time 3 min read

Ještě před několika lety byly drony výplodem fantazie. Tento pojem byl zcela neznámý a teprve když začaly některé vojenské velmoci používat bezpilotní letadla, dostávaly se tyto přístroje do podvědomí široké veřejnosti. Dnes se drony staly obrovským hitem.

Jedná o malá zařízení obvykle čtvercové konstrukce ovládaná na dálku a schopna i pořizovat ze vzduchu snímky nebo natáčet filmové záběry. Lze tak získat specifické záběry, které by jinak bylo možné pořídit pouze z vrtulníku s pilotem. Dron je pochopitelně finančně dostupnější než helikoptéra. Ovládání dronů je velice jednoduché a jejich letové vlastnosti jsou stále dokonalejší.

Využití dronů

Drony se dnes využívají jak pro komerční účely, tak pro zábavu. Nejužitečnější začíná být jejich využívání k přenášení pošty nebo zboží zvláště do těžko přístupných míst. Rovněž monitoring silniční dopravy, kvality ovzduší a celá řada podobných situací bude díky dronům stále jednodušší. Jejich využívání jako hobby předměty je také stále častější. Jednoduché typy mohou být skvělým dárkem pro větší děti, ale i pro jejich otce.

Dělení dronů

Dělí se podle tvaru konstrukce na Drony X a Drony H. První typ má jednodušší konstrukci, nevýhodou může být snadné polámání ramen. Typ „H“ je odolnější a stabilnější. Při výběru dronu se zákazník může zaměřit i na další parametry, jako jsou rychlost, dosah ovládání, použitý materiál, životnost baterie, bezpečnost, doplňkové funkce, délka letu, letové režimy nebo ovládací systémy dronu. Také je třeba brát v úvahu četnost používání. Pokud bude jen občasné, je vhodný např. Fleg Pioneer s kamerou nebo Parrot Hydrofoil New. Drony „zlaté střední cesty“ jsou BRQ 230 30cParrot Swing. Pro nadšence, kteří chtějí s dronem létat denně je vhodný Forever dron VORTEX DR-300 a Kvadrokoptéra Dromid.

Kde nakupovat

Největší výběr včetně informací a cenných rad získáte na produkter.cz. Široký sortiment zahrnuje drony pro děti i pro skutečné znalce. Pro děti a začátečníky jsou vhodné drony od firmy Syma. Nejžádanější jsou drony od 5 do 15 tisíc Kč, které jsou ve všech kategoriích, s kamerou i bez ní. Nad 15 tisíc jsou drony s řadou funkcí, jako je fullHD rozlišení, GPS navigace, automatický návrat na start či několikakilometrový dosah a další.

Další články

Další články autora