Duality engine: 2D indie + stažení zdarma

Estimated read time 3 min read

Po světě chodí mnoho mladých a nadějných tvůrců her, kteří jen potřebují lehký impuls, či jakési popostrčení v jejich cestě v před. Tímto popostrčením může být například donátorský dar, reklama, nebo také vytvoření enginu, který bude volně šiřitelný. A přesně tento krok nyní udělali i tvůrci Duality enginu, který míří právě na začínající programátory počítačových her, kteří mají sice mnoho skvělých nápadů, ale potřebují prostředí, ve kterém je budou schopni také zhmotnit.
Duality engine je v celku jednoduchý engine pro tvorbu 2D her, které ač se to na první pohled nezdá, v dnešní době zaznamenávají obrovský úspěch a znovuvzkříšení. Vzpomeňme například na World of Guu, nebo nového Raymana. Všechny tyto hry byly vytvořeny jen za pomoci enginu pro 2D hry, ale dočkali se většího úspěchu než některé náročné 3D výtvory.

screenshot5

Duality je skvělým nástrojem pro tvorbu indie her, které má mnoho hráčů opravdu velmi rádo. Zvláště, pokud hra obsahuje určité sdělení, nebo hlubší obsah.
Veškeré programování probíhá v C# a Open GL jazycích. Jeho velikou výhodou je obsah vlastního vizuálního editoru, díky kterému budete schopni efektivně kontrolovat to, na čem právě děláte. Celá tato možnost feedbacku pak vaše snažení velmi výrazně urychlí, a vy budete moci celou hru vyladit do posledního detailu.

screenshot1

Celý engine je také kompatibilní s velkým množstvím knihoven, se kterými budete v jeho rámci schopni manipulovat. Vytvořený kód má pak aktivní roli na nastavení celého zařízení. Vaším hlavním úkolem tedy bude definovat samotné objekty a jejich chování, Duality se postará o všechno ostatní.

screenshot2

Jedná se zkrátka o engine, který využijí jak úplní začátečníci, tak i pokročilí, kteří již mají s programováním své zkušenosti. Hlavní je však pustit se do projektu a nacházet si jednotlivé cesty, jak dosáhnout přesně té vize projektu, kterou máte v hlavě. Čím více energie budete do tvorby své hry vkládat, tím více to bude na konečném výsledku znát. A pokud budete mít i šikovný engine, jakým je například i Duality, které z vaší snahy maximálně vytěží, již brzy se dočkáte konečné podoby celého projektu. Tak proč to nezkusit.

Duality je volně ke stažení, takže si ho můžete stáhnout i u nás (níže). Pokud vás zajímají další informace, tak se je dočtete přímo na oficiálních stránkách tohoto enginu, kde najdete také tutoriály.

Stáhnout DualityDomovská stránka pluginu

          (4 MB)

Další články

Další články autora