EDuke32 engine

Estimated read time 3 min read

Pokud také patříte mezi herní veterány, kteří byli odkojení na Jazz Rabitovi, Prince of Persia, nebo kačeřích příbězích, pak si určitě vzpomenete na jednu z vůbec prvních 1st person stříleček, která byla tak ulítlá, že jí malé děti leckdy vlastně ani nechápaly. Její název byl Dukem Nukem. Maník s doutníkem v puse a nesmírně obrovskou zbraní v ruce bavil celé generace. No, a pokud byste si chtěli starého dobrého Duka doma zresuscitovat, nyní máte možnost díky enginu EDuke32.

Jedná se o homebrew herní engine, který navazuje na klasické Dukem Nukem 3D a Nuke 3D. Tento engine rozjedete na Windows, Linux, Mac OS X a FreeBSD. Tento engine však pracuje s celou řadou nových prvků a se zcela novými druhy renderrerů. Hráči se mohou těšit na tuny nových upgradů a vlastností. Svět vám nabídne tisíce možností, úprav a rozšíření. Samozřejmostí je také nesčetné množství módů a optimalizací.

eduke32_hires1

Tento engine vám představí tyto legendární hry v naprosto novém kabátu, díky kterému budete objevovat Duka v naprosto novém obraze a nebudete se ho moci nabažit. Engine běží i na bláznivém rozlišení jako 3072×2304 pixelů. To vám umožní vybírat si mezi verzemi s nejnovějšími reendery pixelů které jsou hardwarově akcelerované, nebo můžete zůstat u klasiky, na které jste vyrůstali. To také řeší problém s obrovským množstvím programovacích chyb, které se sice neprojevovaly za dob užívání systému DOS, ale nyní by nám přidělávali starosti. Dnes jsou však veškeré chyby eliminovány a kódy jsou chráněny díky moderním technologiím.

images

Součástí enginu je dynamické barevné osvětlení a stínování a mapování v reálném čase. Podporovány jsou detaily textur, prolínání mezi modelem a animací, třídění povrchové průsvitnosti a mnohem více.

stažený soubor

Jedná se zkrátka o nástroj, který vám vdechne možnost zhmotnit nostalgii vlastníma rukama. Pokud tedy máte rádi starého dobrého Duka, určitě neváhejte a pusťte se do EDuke32 enginu. Prozkoumejte ho a vyprodukujte skvost, kterým vypudíte slzu nostalgie i z toho největšího mrzouta.

Další články

Další články autora