Fortnite: Aneb i hra zdarma může vydělávat

Estimated read time 2 min read

Hře Fortnite se za rok a půl své existence podařilo vydělat tvůrcům přes 40 miliard korun a její popularita stále stoupá.

Fortnite milují všichni!

Fortnite se podařilo stát se jednou z nejsilnějších značek v oblasti herního průmyslu. Svým autorům vydělala již přes 1,5 miliardy dolarů, což je naprosto neuvěřitelné číslo, vezmeme-li v potaz, že celá hra je zcela zdarma. Jak je tedy možné, že autoři vydělávají tolik?

Věřte tomu nebo ne, ale jelikož hrají Fortnite spíše mladší hráči, nedělá jim problémy utratit své kapesné za takové věci, jako jsou kosmetické doplňky pro své hráčské avatary. Ty se prodávají za pár desítek korun, ovšem vezmeme-li že hráčů Fortnite je nyní něco přes 60 milionů po celém světě, stává se z těchto drobných transakcí skutečně zlatý důl.

Fortnitu se podařilo převálcovat i hit jako bylo předloňské PUBG, jehož tvůrci si však také přišli na slušný peníz a to hlavně díky tomu, že za tuto hru se již musí platit. V současné době se do velké obliby dostává další battle royale hra, kterou je Apex Legends. Ta nabízí svůj obsah také zcela zdarma a hráči si v ní velmi rychle nacházejí velkou zálibu.

Bude tedy ještě velmi zajímavé sledovat, kdo bude na poli battle royale mít hlavní slovo a především, kdo dokáže z tohoto žánru vyždímat nejvíce peněz.

Další články

Další články autora