Fotopast na ochranu majetku

Estimated read time 3 min read

Vybrat si správnou fotopast není zrovna jednoduché. Proto se vyplatí poradit se s odborníky, kteří vám doporučí fotopast pro vaše účely a potřeby. Na trhu je široký výběr značek, modelů a provedení, ve kterém není mnohdy snadné se orientovat. V první řadě záleží vaše rozhodnutí na účelu používání.

Základní rozdělení fotopastí je podle účelu použití. Prvním typem jsou fotopasti na ochranu majetku, druhým jsou fotopasti pro myslivce. Každá z těchto fotopastí má své specifické parametry. Nemusí vždy rozhodovat ani cena, jelikož nejdražší nemusí vždy nutně znamenat nejlepší.

Rozdíly mezi fotopastmi

Největší rozdíl mezi fotopastí na ochranu majetku a pro myslivce je ve funkci nočního přisvícení. Fotopast na ochranu majetku a před zloději nesmí pochopitelně ani bliknout nebo cvaknout, jelikož zloděj by byl v tom okamžiku upozorněn a snažil by se určitě fotopast zničit. Snímání u fotopastí na ochranu majetku je zcela neviditelné a výhodou je možnost dokoupení GSM modulu. Toto malé a chytré zařízení umí odesílat pořízené fotografie na mobilní telefon nebo na emailovou adresu ve vašem počítači. Majitel je tak bezprostředně upozorněn na přítomnost zloděje a může tak okamžitě reagovat například přivoláním policie.

Všechny fotopasti na ochranu majetku před zloději bez rozdílu značky i ceny dovedou zaznamenat pohyb člověka na vzdálenost 10-12 metrů. Občas se můžete setkat v obchodě či na internetu s údajem, že nabízená fotopast má dosah až 20 či dokonce 25 metrů. Tento reklamní údaj je třeba brát opravdu s rezervou, nebo důležité je ono slůvko „až“, které nemusí být v souladu s realitou.

Nejčastější cenovou hladinou je částka 4 tisíce Kč. Fotografie pořizované fotopastmi v této cenové relaci v noci jsou poněkud tmavé. Ideální vzdálenost pro čitelnost fotografií je zhruba pět metrů. Vhodnější jsou dražší fotopasti, které jednak díky silnějšímu neviditelnému přisvícení dosvítí dál a fotografie jsou tím pádem jasnější. Navíc jsou dražší fotopasti nehlučné, neboť při spuštění nepípnout nebo necvaknou, jako je tomu o levnějších přístrojů nebo u fotopastí určených pro myslivce.

Další články

Další články autora