Frostbite 3 engine: ledově precizní

Estimated read time 3 min read

Aby mohl herní vývojář vytvářet vždy aktuální a kvalitní herní počiny, potřebuje k tomu také kvalitní nástroj, který podporuje všechny nejnovější funkce a má velmi efektivní a flexibilní rámec ve kterém může pracovat a který může neustále narůstat. Díky tomu se mohou i výtvory, které jsou za pomoci tohoto nástroje tesány přizpůsobovat nejnovějším trendům v konkurenčním světě her.

Pokud chcete i vy vlastnit nástroj, který tomuto popisu odpovídá, určitě byste se měli zaměřit na engine Frostbite 3, který je mnohem více než jen neuvěřitelně výkonný a komplexní kus softwaru. Frostbite se dá označit za designovou filozofii, způsob myšlení a spolupráci.

stažený soubor

Třetí generace tohoto enginu je výsledkem mnohaleté spolupráce inženýrů a umělců, kteří společně vytvářejí jedinečný herní engine a společnou sadu nástrojů, které dodávají ty nejlepší vlastnosti všem hrám bez rozdílu, pro jakou platformu jsou určeny, nebo do jakého žánru spadají.

battlefield-4-dice

První generace tohoto enginu vznikla v souvislosti s hrou Battlefield Bad Company. Brzy se ukázalo, že Frostbite je skvělý engine, který operuje s rozsáhlým, otevřeným, herním světem, díky kterému jsou hry Battlefield tak proslulé a populární. Jednalo se o velmi ambiciózní, který umožňoval hráčům naplno si vychutnat multiplayer odehrávající se v dynamickém prostředí, plném interakcí a zničitelných struktur.

frostbite3

Druhá generace se dočkala kompletního předělání celého enginu, který vyústil ve vývoj interaktivního WYSIWYG editoru a běhového balíčku. Tato generace se postarala o úspěch Battlefieldu 3 a připravila půdu pro Gen4.
Třetí generace se vyznačuje stabilní architekturou, která umožňuje chod tohoto enginu i na nejnovějších platformách. Zároveň byly přidány nové funkce, které vám umožní upravovat vaší hru, přidávat nové funkce a vylepšené pracovní postupy, aniž byste museli ze samotné hry vystupovat. Ke zlepšením však došlo celoplošně, v každém aspektu celého enginu.

frostbite3 (1)

Pokud tedy i vy sháníte engine, který již ověřili hráči z celého světa a který je velmi vychvalován, nyní máte příležitost vyzkoušet absolutní špičku. Tak na co čekat?

Další články

Další články autora