Game Editor je open source engine pro tvorbu 2D her

Estimated read time 4 min read

Game Editor je program pro vytváření 2D her bez znalosti programování, jedná se o WYSIWYG editor s jehož pomocí je tvorba her velmi snadná. Je možné vytvářet všechny možné druhy her, od adventur, stříleček a logických her až po plošinovky a podobné hry. Bohužel se nejedná o freeware, ale je možné si ho  vyzkoušet jako trial, po vypršení zkušební doby se můžete rozhodnout, zda tento nástroj koupíte (cca 500kč) nebo ne.

Game Editor je určen pro Windows i Linux. K vytváření her není nutné umět programovat, v okně programu je přehledná lišta, pomocí které se modeluje mapa, přidávají postavy, nastavuje dráha pohybu a mnoho dalšího. Na stránkách aplikace jsou k dispozici podrobné návody na tvorbu, ale díky jednoduchému a přehlednému uživatelskému prostředí by to nemělo dělat potíže nikomu. Níže se můžete podívat na ukázkové video k programu Game Editor.

http://www.youtube.com/watch?v=l-BYay5lpsI&feature=player_embedded

Níže si můžete přečíst několik specifakací Game Editoru

Kontrola postav

Herní software řídí všechny postavy ve hře.  Při vytváření své vlastní hry si Game Editor bere na starosti všechny a všechno – ať už jsou to vesmírné lodě, astronauti či mimozemšťané!

Kontrola všech postav ve hře

Cesty

Pro každou postavu nebo každý objekt lze nastavit cestu a trasu, po které se bude pohybovat ve směru tam nebo i ve směru zpět. Trasu cesty lze nastavit pro všechny pohyblivé objekty ve hře.

Nastavení cest v Game Editoru

Aktivace akcí

S Game Editorem můžete jednoduše specifikovat co bude postava ve hře dělat, jednoduše se vybere seznam akcí a určí se co se v danou chvíli má stát, tedy jaká akce má být v určený moment provedena.

Nastavení akcí

Nastavení fyziky

Uživatel si může libovolně nastavit fyziku, tedy například co se stane po kolizi dvou objektů, jak se zachová objekt po nárazu a mnoho dalšího.

Nastavení fyziky ve hře

Pokročilé skriptování

Jak již bylo zmíněno, tak pro vytváření her není kódování zapotřebí, ale pokud by jste si chtěli hru nějakým zvláštním skriptem vylepšit, tak máte možnost.

Rozšíření hry pomocí skriptů

Mapy

U vytváření map si můžete pohrát se svojí představivostí a vytvářet různé modifikace.

Tvorba map v Game Editoru

Multiplatformnost

Hru lze po jejím dokončení exportovat pro mnoho platforem, pro jakou platformu bude kompatibilní, to je jen na uživateli.

Nastavení platformy pro hru

Konfigurace hry

Vlastní hru si můžete nakonfigurovat zcela podle sebe, můžete si tedy nastavit zvuk, rozlišení a další parametry podle vlastních preferencí.

Vlastní konfigurace hry

Game Editor je skutečně kvalitní nástroj pro vytvoření jednoduchých 2D her. Pokud potřebujete více informací, tak navštivte domovskou stránku aplikace. Níže si můžete stáhnout zkušební verzi programu a vyzkoušet si jak moc těžké je hru vytvořit.

        (28.3MB)

Další články

Další články autora