Godot Engine

Estimated read time 3 min read

Často vám přinášíme enginy, které jsou určeny spíše pro začátečníky ve světě vývoje počítačových her. I dnešní prezentovaný herní engine patří do skupiny nových enginů, které si kladou za cíl přiblížit svět herního vývoje všem, kteří o něj jeví zájem a připravit jim takové podmínky, díky kterým budou schopni rychle a jednoduše vyvíjet své první pokusy.

Název tohoto enginu je Godot engine. Zamilují si ho především ti z vás, kteří holdují vývoji počinů v 2D grafice, která se v poslední době opět vrací do kurzu a ve které lze vytvářet velice zdařilé projekty, které osloví velkou spoustu hráčů.

image.axd

Godot engine je k dostání ve své přepracované verzi, která odstraňuje veškeré neduhy té předchozí verze, na které upozornili sami uživatelé enginu, díky čemuž je engine bezproblémový a vychází svému uživateli maximálně vstříc. Samotní tvůrci, se dokonce chvástají tím, že je tento engine tou nejlepší volbou pro tvorbu her v 2D, kterou můžete zvolit. Zdali je toto jejich tvrzení pravdou či nikoliv necháme na vašem posouzení.

hqdefault

Všichni uživatelé tohoto enginu také netrpělivě očekávají jeho novou verzi, která bude podporovat i tvorbu 3D her. Velmi brzy bychom se také měli dočkat internetových stránek, kde bude prostor pro vyjádření uživatelů enginu. Budou zde publikovány nejrůznější triky a tipy jak na engine, návody a také zveřejňovány výsledky tvorby uživatelů enginu. Takže pokud nebudete něčemu rozumět, zde se bude stačit jen zeptat.

460x270xpage_visual.png.pagespeed.ic.poUmcOtoty

Jak Godot sám rád tvrdí, nehodlá investovat miliony dolarů do PR, aby o něm věděl každý na světě. Tuto činnost vkládá do rukou uživatelů, kteří by měly ocenit jeho kvality tím, že si budou zprávy o tomto engin předávat dál. Pokud se k nim chcete přidat, nyní mate jedinečnou možnost. Celý engine je volně ke stažení a na jeho užívání se nevztahují žádné licence. Hry v něm vytvořené a případný zisk z nich, tak bude náležet jen a jen vám a nikomu jinému.

45_0

Pokud tedy přemýšlíte nad puštěním se do nového projektu ve 2D, můžete vyzkoušet i Godot a uvidíte sami, zda jste kápli na to pravé či nikoliv. U vývoje her je vždy nejdůležitější hledat tak dlouho nástroj, který vvám bude přesně vyhovovat a tím se může Godot bez problému stát. Stačí jen, aby se jej ujaly šikovné ruce s dobrým nápadem a hra, které se bude dařit a bude schopna svému tvůrci slušně vydělat, může být na světě. Godot na to potenciál má. Otázkou je, zdali to samé platí i pro vás.

Další články

Další články autora