Google přichází se zcela novým pojetím herní budoucnosti

Estimated read time 2 min read

Zcela nový přístup

Mít doma výkonný počítač či konzoli abyste mohli hrát ty největší herní pecky? Tak si Google herní budoucnost rozhodně nepředstavuje. Naopak by vám mohl stačit jen obyčejný notebook s rychlým připojením k internetu.

Google totiž představil novou herní platformu Stadia. Ta bude umožňovat hraní těch nejnovějších titulů v té nejvyšší kvalitě na jakémkoliv počítači, který má prohlížeč Chrome a to i v telefonu či počítači. Hráči pak navíc budou moci vše streamovat přímo na Youtube.

Google již v loňském roce spustil testování služby nazvané Project Stream. Ta umožňovala hraní hry Assassin´s Creed: Odyssey v prohlížeči ve Full HD rozlišení při 60 fps. Stačil k tomu jen obyčejný počítač a internetové připojení. Přes zimu pak Google tuto službu vyladil a nyní chce nabízet podobnou službu v ještě lepší kvalitě.

Ta by měla již při startu nabízet herní zážitek ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu s HDR. Do budoucna se počítá také s 8K rozlišením při 120 fps. Vše je zpracováváno v datacentrech Googlu, které jsou vysoce optimalizované.

Kdy se dočkáme?

Momentálně ještě není zcela jasné, jak se bude za novou službu platit a na kolik služba vyjde. Dozvědět bychom se to měli ještě letos. Stadia totiž dorazí na trhy v USA, Kanadě, Velké Británii a také několika blíže nespecifikovaných evropských států, přičemž je velká šance že mezi nimi bude i Česká republika.

Proces samotného hraní bude velice rychlý, v podstatě se bude stačit jen otevřít prohlížeč počkat několik sekund a pokračovat s hraním tam, kde se přestalo. Jediné co bude nutné kontrolovat tak bude rychlost připojení vašeho zařízení k internetu. U Project Stream byl minimální požadavek 25 Mb/s. Pro hraní ve 4K to však bude chtít o něco rychlejší internet.

Další články

Další články autora