Haaf’s Game Engine – program pro tvorbu her pro začátečníky

Estimated read time 3 min read

Pokud jste jedním z tvůrců her, který ve svém počínání teprve začíná a hledá ten správný program do začátku, zbystřete. Engine, který si v následujících chvílích představíme se skvěle hodí právě pro začínajícího tvůrce herních enginů. Jedná se o program s názvem Haaf’s Game Engine, zkráceně také HGE, a jeho kouzlo spočívá v naprosté jednoduchosti, ale také vysoké kvalitě konečného výsledku.

HGE 1

Tento program bude svého uživatele bezpečně provázet samotným počátkem vývoje hry a dovede ho až k finálním úpravám požadovaného výsledků. Jedná se o snadno ovladatelný, ale zato výkonný hardware, který se striktně zaměřuje na 2D hry. Jeho jednoduchost tkví v přehledném a intuitivním programovém rozhraní, které svému uživateli umožní vytvářet 2D grafiku, vkládat zvuky a přehrávat hudbu, obsahuje též detekci kolizí a spoustu dalších vychytávek, které tvorbu hry co nejvíce zjednodušují.

Nemusíte vědět nic o programování v DirectX, či vymýšlet složité herní kódy. Již při prvním nahlédnutí do programového okna Vám bude jasné co dělat, protože veškeré funkce jsou jasně a srozumitelně popsány a přidány jsou též obecné rady od autorů programu.
HGE 2
Program umožňuje vytvářet nejrůznější typy her od strategií po vícevrstvé platformy. Je postaven na moderním Direct3D appi, což umožňuje vkládání spousty speciálních efektů jako jsou Alpha blending , barva tónování , geometrie transformace apod. při minimální ztrátě výkonu. HGE běží na Microsoft Windows 98, 2000, NT, ME, XP a k jeho rozběhnutí budete potřebovat mít nainstalovaný DirectX 8.0.V HGE lze použít prakticky jakýkoli kompilátor C + + , včetně Visual C + + , Borland C + + , MinGW a Metrowerks CodeWarrior.
Celý program je volně a zdarma dostupný a je ho tedy možné využívat jak pro zcela osobní užití, tak i pro komerční sféru.
HGE 3
Na webu se pohybuje celá spousta nejzákladnějších programů, které si mohou začátečníci zvolit pro své první vývojářské kroky, ne všechny však nabízejí takový komfort, preciznost a spolehlivost jako právě Haaf’s Game Engine. Stáhněte si engine zcela zdarma a naučte se vytvářet hry, které vám budou vydělávat.
downloads2icons         (4 MB)

Další články

Další články autora