HaxePunk engine

Estimated read time 3 min read

Pokud se chcete při své tvorbě her zavítat do všech možných žánrových vod a vyzkoušet si všechny nejrůznější systémy, zákonitosti a funkce, které může herní engine nabídnout, pak byste měli nejprve sáhnou po takovém enginu, který se dá zařadit mezi základní herní enginy, díky kterým si osvojíte to nejpotřebnější, co při takové tvorbě hry potřebujete.
HaxePunk představuje takový ideální standard, který vás naučí vše potřebné. Jeho největší kvality tkví v přehledném prostředí, o kterém by se dalo říci, že je user friendly. V tomto programu budete moci vytvářet nenáročné hry, díky kterým se přesvědčíte o tom, zda je pro vás tvorba her tím pravým koníčkem, nebo zda jste se vydali špatným směrem. Mnoho začínajících vývojářů dělá tu chybu, že si pořídí hned ten nejnadupanější a nejlepší engine, který je však svou rozsáhlostí zcela zahltí a oni pak ztratí do další tvorby chuť. Proto byste neměli dělat stejnou chybu.

Haxepunk

HaxePunk běží na OpenFL a Haxe. Díky OpenFL se naučíte operovat v API rozhraní, které vám umožní využívat cross-platformu Flash. Haxe je zase programovací jazyk, který maximálně usnadňuje tvorbu samotné hry a díky tomu šetří čas toho, kdo hru tvoří. Stále zde však zůstává vysoký výkon, který při hrách využíváte.

Haxepunk

HaxePunk přináší svému uživateli spoustu funkcí, které při tvorbě svých her zajisté ocení. Mezi ně patří například obrázky, částice, sprite a tile mapování a další. Vaše hra bude moci podporovat joystik i multitouch. K dispozici je také debuger, který intuitivně vyhledává chyby, kterých jste se dopustili během tvroby hry a které by se ve hře projevily.

Haxepunk engine

Výsledek budete moci běžet na nejrůznějších platformách bez nutnosti přepisování celého základního kódu. Mezi podporované platformy patří: Mac, Linux a Windows. Celý HaxePunk je open source, to znamená, že jak jeho pořízení, tak i tvorba her v něm je zcela bez poplatků a za případné inkasování za vaše výtvory není nutno nic odvádět a platit.

Podívejte se na hry vytvořené v tomto enginu

Neváhejte tedy, a pusťte se do vývojářských zážitků za využití HaxePunk, uvidíte, že tvorba her není nic složitého a budete se u toho nesmírně bavit. Stáhněte si engine zdarma na odkazu níže a začněte tvořit.

 Stáhnout HexaPunk engineDomovská stránka

 

 

 

(1,9 MB)

Další články

Další články autora