Hra Beat Saber dobývá svět

Estimated read time 2 min read

Beat Saber je hra, která se téměř přes noc stala obrovskou senzací, která se nezadržitelně šíří do celého světa. O to zajímavější je, že se jedná o hru od českého studia.


Velký český úspěch

Beat Saberu se jen za první měsíc prodalo více než 1 milion kopií na PC a PlayStation 4 a nevypadá to, že by prodeje zpomalovaly. Nedávno hra získala ocenění Česká hra roku a prestižní cenu D.I.C.E. za hru ve virtuální realitě. Princip hry je  jednoduchý, prostě jen sekáte laserovými meči do kostek v rytmu puštěné hudby.  

Nyní se objevila také v jedné z nejsledovanějších show ve spojených státech.Jedná se o show populárního Jimmiho Fallona, který si hru zahrál s představitelkou hlavní hrydinyk ve filmu Captain Marvel a také jednu z postav v Avengers: Endgame. Tuto show si ve spojených státech pustí až 2 miliony lidí a na youtube nasbíralo video dalších stovky tisíc zhlédnutí.

Jedná se tak o další velký úspěch této hry a rozhodně se projeví v dalších prodejích. Titul si získává na oblibě u normálních hráčů i nadšenců, kteří se snaží pokořit i ty nejobtížnější výzvy. Navíc díky své fyzické náročnosti si jej oblíbili i milovníci zdravého pohybu. Z titulu se tak stává vůbec nejúspěšnější hra pro VR a je oceňováni i více jako například Skyrim VR.

Další články

Další články autora