Jak přizpůsobit domácnost pro kočku?

Estimated read time 3 min read

Host do domu, pán do domu. Zajisté toto přísloví znáte, podobně by se však dalo hovořit i o kočkách. Kočky mají opravdu velkou osobnost a ačkoliv vypadají, že mají vlastní hlavu, je potřeba, abyste jim věnovali dostatek pozornosti a starali se o to, aby se u vás cítily spokojeně. Mít kočku, to není jen o tom pořídit misku na mléko a na krmivo, znamená to také přizpůsobit domácnost.

Co je potřeba pořídit?

Kočka má silně teritoriální chování a v přírodě může být její teritorium obrovské. Toto teritorium jí často stojí mnoho šrámů, které utrpí při soubojích s jinými kočkami. V interiéru potřebují kočky také své místo. Základem je samozřejmě kočičí pelíšek, místo, kde bude kočka spát a odpočívat. Dalším důležitým doplňkem je škrabadlo pro kočky. Kočky si musí brousit drápky a pokud nebudou mít škrábadlo, odnese to váš nábytek. Škrábadla jsou levná a můžete je pořídit i do více místností, kde kočka ráda tráví svůj čas.

Hravost a vitalita

Pokud je kočka v interiéru, často se promění na chodící chlupatý soudek, který nabírá na váze. V interiéru má kočka méně pohybu a pokud ji chcete udržet ve formě, je potřeba pořídit ty správné kočičí hračky, pravidelně si s kočkou hrát a také jí pořídit kočičí stromy. Kočičí strom není nic jiného než náhrada za skutečný strom. Díky šplhání bude kočka více vitální a nahradí jí to přirozenou touhu někam šplhat. Kočičí stromy jsou kombinací místa pro odpočinek i zábavu. Pokud neradi sledujete, jak se váš kočičí parťák nudí, z kočičího stromu bude mít zajisté radost. Kočičí strom poslouží i jako praktické škrábadlo a možná z něho bude vyhlížet, co se děje za oknem.

Pokud je na vás velký kočičí strom příliš prostorově náročný, zvolte alespoň několikapatrové škrábadlo, které může kočka prolézat a disponuje i prvky, které kočku zabaví. Postarejte se, aby byla vaše domácnost cat friendly.

Další články

Další články autora