Free songs
Domů / HLAVNÍ TVORBA HER / Ostatní / Jak přizpůsobit domácnost pro kočku?
Jak přizpůsobit domácnost pro kočku?

Jak přizpůsobit domácnost pro kočku?

Host do domu, pán do domu. Zajisté toto přísloví znáte, podobně by se však dalo hovořit i o kočkách. Kočky mají opravdu velkou osobnost a ačkoliv vypadají, že mají vlastní hlavu, je potřeba, abyste jim věnovali dostatek pozornosti a starali se o to, aby se u vás cítily spokojeně. Mít kočku, to není jen o tom pořídit misku na mléko a na krmivo, znamená to také přizpůsobit domácnost.

Co je potřeba pořídit?

Kočka má silně teritoriální chování a v přírodě může být její teritorium obrovské. Toto teritorium jí často stojí mnoho šrámů, které utrpí při soubojích s jinými kočkami. V interiéru potřebují kočky také své místo. Základem je samozřejmě kočičí pelíšek, místo, kde bude kočka spát a odpočívat. Dalším důležitým doplňkem je škrabadlo pro kočky. Kočky si musí brousit drápky a pokud nebudou mít škrábadlo, odnese to váš nábytek. Škrábadla jsou levná a můžete je pořídit i do více místností, kde kočka ráda tráví svůj čas.

Hravost a vitalita

Pokud je kočka v interiéru, často se promění na chodící chlupatý soudek, který nabírá na váze. V interiéru má kočka méně pohybu a pokud ji chcete udržet ve formě, je potřeba pořídit ty správné kočičí hračky, pravidelně si s kočkou hrát a také jí pořídit kočičí stromy. Kočičí strom není nic jiného než náhrada za skutečný strom. Díky šplhání bude kočka více vitální a nahradí jí to přirozenou touhu někam šplhat. Kočičí stromy jsou kombinací místa pro odpočinek i zábavu. Pokud neradi sledujete, jak se váš kočičí parťák nudí, z kočičího stromu bude mít zajisté radost. Kočičí strom poslouží i jako praktické škrábadlo a možná z něho bude vyhlížet, co se děje za oknem.

Pokud je na vás velký kočičí strom příliš prostorově náročný, zvolte alespoň několikapatrové škrábadlo, které může kočka prolézat a disponuje i prvky, které kočku zabaví. Postarejte se, aby byla vaše domácnost cat friendly.

O Makawiel

Nahoru