Jak se přestat hněvat a proč je v životě důležité odpuštění?

Estimated read time 3 min read

Zřejmě si nechceme představovat držet v ruce žhavý uhlík s úmyslem ho hodit na někoho jiného, ale z drtivé většiny je to právě náš hněv. Házet vinu na někoho jiného s příkladem pomyslného uhlíku, vám pomůže pochopit, jak je důležité začít léčit nejprve sám sebe.

Rozhodující je především odpuštění. To mnohdy stojí za příčinou nakumulovaného hněvu. Hněv eliminujete použitím těchto kamenů: křemen, krvavý kámen, howlit a ametyst.

Co je vlastně odpuštění?

Odpuštění je proces a jen málokdo ho dokáže zvládnout. Pro většinu z nás je nesmírně těžké odpustit druhým, kteří s námi špatně zacházeli nebo nám ubližovali.

Pokud však překonáme svou vlastní nenávist k sobě i světu, žárlivost a hněv – může to pozitivně ovlivnit náš další život. Odpuštěním prokazujete laskavost sami sobě. Dovolíte si tím jít dál.

Stáhnete tím veškerou negativní energii kolem vás. Odpustit však neznamená ignorovat nebo popírat to, co se stalo. Je to zejména o pokoře připustit si, že se něco takového vůbec odehrálo. Pomáhají k tomu i léčivé krystaly jako je např. modrý krajový achát a obsidián.

Odpuštění má hluboké kořeny a zaujímá zásadní místo v našem životě

Porozumět sobě i lidem kolem nás se zdá být nadlidský úkol. A co vám v tomto případě může pomoci? Vezměte si čistý list papíru a napište dopis o odpuštění, kde v závěru přibude i soucit a vyjádření o pochopení.

Když jsme zaměřeni na hořkost vůči druhým nebo dokonce k naší osobě, nejsme schopni slyšet poselství naší duše.

Odpuštění vyžaduje sílu

Když se nám však nakonec podaří osvobodit svá srdce z tohoto rádoby vězení – přivítáme nový způsob bytí a života, který si možná právě teď jen představujeme.

Mezi další vhodné kameny řadíme i růženín, rodonit, morganit, modrý chalcedon a peridot.

Pro lepší orientaci zadejte vaše vybrané krystaly sem https://www.magieprirody.cz/

Další články

Další články autora