Tvorba textových her v programu TextBAG

Estimated read time 2 min read

TextBAG je jeden z nejjednodušších free  programů pro vytvoření textových her. Přehledné uživatelské prostředí umožňuje velmi jednoduše nejen vytvářet, ale i hrát textové hry. Všechny hotové hry, texty a příkazy jsou automaticky ukládány do formátu TBG nebo do několika XML souborů. Vytvoření hry je snadné. Samotná textová hra vypadá tak, že je vždy zobrazen text a uživatel má na výběr z několika pooložek, co může udělat. Ke každém výběru se zobrazí pokračování, to jest další nabídka. Textová hra v sobě může obsahovat celý napínavý příběh, jehož vlákno se bude postupně odkrývat až k jeho konci.

Může se jednat o logické uvažování, tajemný příběh, vtipnou historku, dětskou hru a mnoho dalšího. Aplikace je velmi malá, dokonce i po otevření se zobrazí pouze malé okénko s jednoduchým menu. Uživatel si může vybrat, zdali si chce zahrát už hotovou hru (součástí programu je i hotová textová hra Tarturos) nebo jestli si chce vytvořit vlastní hru.

Zobrazení okna po otevření aplikace

Jestliže uživatel zvolí předinstalovanou hru nebo otevře svoji vlastní, tak se mu zobrazí podrobné informace o hře, případně seznam ostatních her.

Zobrazení informací o hře

Níže se lze podívat již na samotnou ukázku hotové hry. Vrchní okno obsahuje hlavní text, pod kterým je základní nabídka možností. Aplikace reaguje na každou z položek jinak, tak jak si to uživatel (tvůrce) nastavil.

Ukázka již samotné hry

Hra bohužel neobsahuje pokročilé možnosti jakými je vložení obrázku nebo vytvoření nezávislé hry, ale lze si jednoduše procvičit princip tvorby. Hru lze kdykoliv spustit v jejím jednoduchém uživatelském prostředí. Ke hře se váže i přehledný návod, který je, spolu se samotným editorem a hrou, ke stažení níže. Návod k programu TextBAG je zde.

          (0.1MB)

 

Další články

Další články autora