Jak začít s tvorbou Facebook aplikace, část I.

Estimated read time 4 min read

Dnes si ukážeme jak vytvořit facebook aplikaci úplně od píky. V této části zjistíte jak se dostat do systému pro vývojáře a jak se zaregistrovat do jako samotný vývojář. Celý návod je v podrobných krocích, takže se nemusíte obávat, že šlápnete vedle. Orientovat se můžete také podle přiložených obrázků, je to snadné.

Konkrétně jde o pouhé přidání aplikace, aplikace nemusí být ani vaše, jedná se o vytvoření Facebook aplikace přes web, který nabízí aplikace zdarma, stejným způsobem si můžete totiž vytvořit vlastní aplikaci. V případě, že chcete aby vaše aplikace byla 100% vaše, tak doporučuji jednoduché vytvoření hry, například v programu Construct, následně hru publikovat na nějaký server a podle doporučeného návodu, níže, hru vytvořit pro Facebook. Výdělek  z těctho her je formou reklam, které uživatelé sledují nebo na které uživatelé klikají.

Jako úplný začátek je nutné se registrovat na Facebok jako vývojář, toho docílíte návštěvou stránky https://developers.facebook.com/apps Zde se stačí pouze přihlásit pod svým heslem, případně založit účet, pokud nemáte vlastní FB účet.

Přihlášení pod heslem

Po zadání hesla, nebo vytvoření účtu, se zobrazí okno. V tomto okně lze nastavit úroveň soukromí, pokud vás to netrápí, tak prostě klikněte na „Přejít do aplikace“.

Přejít k vlastní aplikaci

V dalším kroku se již přejde k samotnému vytvoření aplikace, viz obrázek. Můžete si všimnout různých nabídek, ve kterých jsou k dispozici návody, informace a tutoriály. Nuže, klikněte na „Vytvořit novou aplikaci“.

Vytvoření nové aplikace

Po potvrzení je nutné zadat název aplikace, v případě, že je aplikace z jiného serveru (není vaše), tak zadáte její pravé jméno. V případě, že je vaše nebo že ji teprve plánujete vytvořit, tak napíšete jak chcete aby se jmenovala. Pokud tvoříte vlastní aplikace, tak si nejdříve zaberte jejich jméno zde na FB ještě než se do ní pustíte, mnoho jmen je totiž už zabraných a bylo by zklamání přijít o dobrý název. První kolonka obsahuje jméno hry (např. pacman wars) a druhá název (v kuse, např. pacmanwarsgame).

Zadání názvu aplikace

V případě, že jsou název i jméno aplikace v pořádku, tak je třeba správně opsat text z obrázku (to nesnáším nejvíce, pozn. autora :-)).

Opsání textu z obrázku

Následně se vám zobrazí předběžný profil hry/aplikace. Doporučuji, aby jste si opsali ID a kód aplikace do poznámkového bloku, budou se hodit. Zatím si můžete vložit náhledový obrázek a ikonu pro aplikaci (profilový obr.).

Profil aplikace

Následně vyplňte Canvas URL a Secure Canvas URL v sekci Aplikace na Facebooku, níže pod profilem.

Vyplnění URL

Tak, toto je konec první části návodu, více již v druhé části.

Další články

Další články autora