Jaké jsou nejoblíbenější výukové hračky pro děti?

Estimated read time 4 min read

V poslední době u rodičů stoupá zájem o chytré a edukativní hračky. Není divu, pro své děti chtějí jen to nejlepší! Kvalitní a chytrá hračka stoprocentně zabaví dítě a při hře ho naučí spoustu nových věcí! Při shánění takovýchto hraček rodičové mnohdy navštěvují nejrůznější specializované obchody s hračkami ve snaze najít chytrou a výukovou hračku.

Přitom hračku co hledají mají přímo před očima! Na regále v každém hračkářství! Ano, mluvíme o stavebnici! Stavebnice totiž vždy byly, jsou a budou patřit mezi nejoblíbenější výukové hračky pro děti. Jejich výuková funkce je rafinovaně ukrytá v pestrobarevných kostičkách, které v mžiku zaujmou pozornost i toho nejvíce neposedného dítěte.

0ef220bcda

Stavebnice Lego, tak jako ostatní stavebnice jistě patří mezi oblíbené výukové hračky, vždyť i mezi odborníky je hodně doporučována. Malé dítě totiž nejlépe naučíte hrou. Tak ani nepozná, že je obohacováno o nové zkušenosti. Myslí si, že si „pouze“ staví stavebnici. V „pouhém“ skládání je však mnohem více! Kostičku je třeba uchopit, tím dítě rozvíjí svou jemnou motoriku a hmatové schopnosti, je třeba jí také správně umístit a spojit s dalšími kostičkami, to si žádá značnou dávku prostorového vnímání, trpělivosti a samostatnosti.

b6f00f21f1

I když je systém spojování kostiček u Lega velmi snadný pro každé dítě, může se stát, že se kostička nespojí s druhou hned napoprvé. Myslíte, že s tímto problémem utíká dítě ihned za maminkou? Ani náhodou! Lego kostičky ho natolik baví, že si s mnohými problémy při stavění poradí samo. Při hře s Lego kostičkami je potřeba i znalost barev a tvarů a dítě se neobejde ani bez pořádné dávky fantazie. Jen tak může na podlaze v dětském pokojíčku vyrůst třípatrová garáž pro autíčka, nezničitelný hrad s věžičkou nebo jiné stavby.

02ce768c15

Pečlivost! Ta je u stavebnic často skloňovaným pojmem. S hromadou pestrobarevných kostiček se dítě naučí pečlivosti. Protože jen pečlivě přiložená kostička ke kostičce může dát vzniku stabilní a odolné stavby, kterou jen tak něco nebo někdo nezboří! A pečlivost je zapotřebí i po tom, kdy je hra s kostičkami u konce. Přece nemůžou zůstat jen tak rozházené po pokojíčku! To by se maminka určitě zlobila! Proto je spousta dětí ráda a pečlivě uloží do boxů. Jen tak může pořádná zábava začít znovu.

lego-7599-toy-story-popelarsky

Stavebnice Lego si tak může bez obav přiklepnout titul Nejoblíbenější výuková hračka pro děti. Svými tematickými řadami podnítí zájem i zvědavost dítěte. Stavěním je dítě obohacováno o nové poznatky, které využije po celé své dětství a koneckonců i v dospělosti. Oblíbené tematické řady, jako jsou Lego Cars, Lego Princezny, Lego Duplo, Lego Hobbit, Lego Bionicle, Lego Chima a další zajistí, že si bude vaše dítě „chytře“ hrát.

Další články

Další články autora