Jaké platy mají herní vývojáři?

Estimated read time 2 min read

Anketa se týkala vývojářů s minimálně tříletými zkušenostmi v oboru, kteří otevřeně, ovšem anonymně hovořili o svých platech. Z průzkumu vyšlo, že programátoři, ať už počítačoví či konzoloví si průměrně přijdou od 104 tisíc dolarů po 73 tisíc dolarů ročně. Záleží zda vykonávají funkci technického ředitele, hlavního programátora, nebo programátora či softwarového inženýra.

Grafici a animátoři jsou na tom o něco hůře. Výtvarný ředitel si přijde na 65 tisíc dolarů. Hlavní grafik na 68 tisíc dolarů a grafik na 61 tisíc dolarů. Design hry je o něco štědřejší, protože kreativní ředitel si přijde na 72 tisíc dolarů. Scénárista na 61 tisíc dolarů a herní designér na 54 tisíc dolarů.

Produkce hry na 66 tisíc a výkonná produkce s více jak šesti lety praxe na 127 tisíc dolarů ročně. Zajímavé je, že například testři si ročně přijdou pouze na 29 tisíc dolarů. Jak je vidět, platové ohodnocení není nikterak špatné.

Musíme však brát v potaz, že se jedná o celoplošný výsledek, který ovlivňují velká studia zámořských společností. Dobrou zprávou je však to, že platové ohodnocení všech, kteří se na vývoji herních titulů podílejí, neustále stoupá. Nejlépe si samozřejmě stojí stále lidé z produkce, a obecně platí, že se vyplatí vydržet u řemesla, protože platové ohodnocení rapidně narůstá s každým rokem zkušeností v oboru. Pokud tedy i vy koketujete s myšlenkou stát se herním vývojářem, určitě se do toho pusťte, škodní nebudete.


Další články

Další články autora