Just Color Picker je program pro zjištění barevných kódů

Estimated read time 2 min read

Pro tyto případy je tady jednoduchá freewarová aplikace, která dokáže zjistit téměř všechny základní barevné kódy. Barvu je možné vybrat přímo z plochy a následně si vybrat typ kódu.

Just Color Picker je jednoduchý program pro zjištění barevného kódu a výběru správné barvy. Jak již bylo zmíněno, tak program využijí nejen programátoři, ale i grafici a designéři. Jeho výhodou je, že pokud narazíte, například na nějakých webových stránkách nebo na nějakém obrázku, na barvu, kterou by jste chtěli používat, tak stačí otevřít Just Color Picker a najet na barvu pipetou. Barva se následně uloží do okénka, uživatel si může nechat zobrazit její barevný kód nebo ji namíchat s ostatními barvami.

Okno aplikace Just Color Picker

Celkem je podporováno zobrazení pěti barevných kanálů: HTML, RGB, HEX, HSB/HSV a HSL. Lze vybírat šířku výběru, obvykle má hlava pipety rozměr jednoho pixelu, pomocí malého navigačního okénka uvidíte zvětšení oblasti přes kterou se aktuálně pohybujete kurzorem. Ve chvíli kdy najedete pipetou na barvu, kterou by jste si chtěli uložit nebo znát její barevný kód, tak stačí zmáčknout Alt+X, to je klávesová zkratka pro uložení barvy, pokud vám tato zkratka nevyhovuje, tak si ji můžete v nastavení změnit. Níže se můžete podívat na krátké ukázkové video, které jsme pro vás připravili.

Do okénka je možné uložit více barev a použít je až později. Uživatel si může nechat zobrazit také barevné kolo, obsahující spektrum všech barev, a barvu vybírat odtud. Program není nutné instalovat do počítače, je velmi malý a stačí ho jenom otevřít. Stáhnout si ho můžete níže.

         (0.5MB)

Další články

Další články autora