Najděte nejlepší způsob, jak pozorovat divoká zvířata

Estimated read time 2 min read

Pozorování zvířat je skvělou možností, jak se dozvědět více informací o jejich způsobu života a o jejich výskytu. Jsou zvířata, která se pozorují snadno, ovšem většina divokých zvířat se pozoruje velmi složitě. Je to způsobeno jejich plachostí, ale i často jejich nízkým počtem. Pokud si přejete zvířata sledovat tím nejlepším způsobem, nabízejí se vám fotopasti.

Fotopasti jsou již mnoho let nejlepšími pomocníky zoologů, přírodovědců, ale třeba i myslivců nebo lesníků. Už se jejich prostřednictvím povedlo mnohokrát zaznamenat výskyt zvířat, u kterých se předpokládalo, že se v určitých lokalitách ani nevyskytují. S fotopastmi se například podařilo prokázat přítomnost vlků nebo rysů na našem území.

Co fotopast obnáší

rys2Fotopast je drobné a nenápadné zařízení, které se umístí na strom, kde ji nezaznamenají ani zvířata, ale ani lidé a to díky důkladnému maskování. Účelem fotapasti je setrvat na svém místě a pečlivě nafotit vše, co se dostane do její blízkosti. Nejedná se o žádné nekvalitní snímky, ale naopak o vysoce kvalitní fotografie nebo videosekvence. Mnoho zvířat je aktivních v noci, to pro fotopast není překážkou, jelikož i ve tmě pořídí velmi kvalitní fotografie. Pořízené fotografie si lze prohlížet v počítači, ale i prostřednictvím samotné fotopasti, jelikož jsou moderní modely vybavené i přehledným displejem v přední části. Některé modely umí dokonce pořízené fotografie zasílat prostřednictvím MMS zpráv.

Další využití fotopastí

recon force ukazka 2Fotopast nenachází uplatnění pouze pro pozorování zvířat, díky své nenápadnosti se stále častěji pořizují pro ochranu nemovitostí. Majitelé rodinných domů si mohou fotopast nainstalovat na pozemek a následně budou mít podrobně zdokumentované, kdo všechno k nim chodí na pozemek. Pokud by to byl zloděj, budou mít jeho detailní fotografie, které lze předat policii. Jedná se o všestranné zařízení, které můžete snadno a levně zakoupit v eshopu e-fotopast.cz.

Další články

Další články autora