Nejlepší program pro 3D modelování

Estimated read time 2 min read

Tvorba her je především o 3D modelingu veškerého obsahu, který vaše hra obsahuje. Jaký program je pro takovou věc nejlepším? Dozvíte se v našem článku.

Blender

Blender patří mezi vůbec nejpopulárnější a často doporučovaný program. Tento program si v ničem nezadá s profesionálními variantami, a to i proto, protože disponuje silnou uživatelskou komunitou. Jedná se o zcela bezplatný program. Umožňující 3D modelování, animace, renderování, interaktivní vytváření a přehrávání.

Na projektu vývojáři neustále pracují a vydávají nové a nové verze, které vylepšují ovládání, prostředí a přidávají propracovanější funkce. Navíc nejnovější verze výrazně zapracovaly na prostředí, které je uživatelsky velmi příjemné.

Google SketchUp

Velká popularita patří také nástroj od Googlu s názvem Google Sketch Up. S ním lze vytvářet velice propracované a efektní trojrozměrné modely, přičemž hlavní specializací je návrh staveb a jejich interiérů.

Aplikace je navíc provázaná s celou řadou služeb od Googlu jako Street View. Modelování není navíc tak moc náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedinou slabinou je, že výsledek nejde bezplatně vyexportovat do běžného grafického formátu, za to se již musí připlácet.

Wings 3D

Program Wings 3D je primárně určen k modelování, přičemž důležitým úkolem je přiblížit modelování i méně zkušeným. Obsahuje velmi přehledné intuitivní prostředí a snadné ovládání. K tomu připočtěte celou řadu nástrojů, podporu světel a různých materiálů a máte program jak víno. Co zde však nenajdete, jsou funkce určené pro animaci.

Lze jej využívat zcela zdarma a to i pro komerční účely.


Další články

Další články autora