Nejrychlejší tvorba 2D her s programem Construct 2, který nabízí export do HTML5

Estimated read time 3 min read

Construct 2 je jedinečný program, se kterým je možné tvořit perfektní 2D hry bez nutnosti znalostí programování. Hry je možné exportovat do HTML5. Svojí jednoduchostí nabízí vytvoření hry pro uživatele, kteří s tvorbou teprve začínají, ale stajně tak dobře ho využijí i profesionální vývojáři. V programu se pracuje s fyzikou, grafikou a různými enginy, které nevyžadují absolutně žádnou znalost programování. Stáhněte si program u nás zdarma.

Tvorba her v programu Construct 2 může zabrat několik minut až několik hodin, vše závisí na propracovanosti, délce a složitosti. Pokud chce uživatel vytvořit opravdu pěknou hru, která zaujme mnoho hráčů, tak si bude muset s programem vyhrát více. Výhodou programu je, že je zcela zdarma a uživatel tak může uplatnit svoji vlastní fantazii.

Hry vytvořené v Construct 2 mohou mít mnoho podob

Program se stal během krátké chvíle od vydání skoro bestsellerem pro mnoho mladých vývojářů. Jak již bylo zmíněno, tak hry je možné volně exportovat do HTML5, tento jazyk je synonymem pro budoucnost herního průmyslu založeného na online hraní. Velmi snadno se nastavuje například fyzikálni engine, který umožňuje jednoduše nastavit povahu objektů ve hře.

Jednoduché nastavení editoru událostí

Hry vytvořené v tomto programu jsou založené na DirectX9. Ve hrách se jednoduše nastavují jednotlivé akce (events), vytváření her je natolik primitivní, že mnohdy stačí akorát vzít objekt a přetáhnout ho do okna. HTML5 je unikátní v tom, že je velmi jednoduchý, proto uživatel nemusí kódovat, program samotný odesílá jednoduché příkazy do kódu, který je ihned zapisován.

Ukázka hry, kterou je možné vyvořit do hodiny

Samotné nastavení vede uživatele krok po kroku co má dělat. U nepřátel se jednoduše vybere jakým způsobem mají být zlikvidováni, jaký efekt je u ničení používán atd. Do okna programu se vkládá pouze a grafika a zvuk, ba dokonce ani to pro tvorbu hry není nutností. Samotný program obsahuje knihovnu přednastavených zvuků, které je možné vybírat a následně používat ve hrách.

Primitivní nastavení hry

V obrázku výše je jednoduše vidět, že by hru zvládlo vytvořit i malé dítě se základy angličtiny. HTML5 je jazyk, který teprve začíná a lze na něm vydělávat velké peníze. Her v tomto jazyce zatím není mnoho a vývojářem se může stát téměř kdokoliv. Pro začátek si stačí hru stáhnout, je to zdarma, níže. Ačkoliv je ovládání velmi snadné, tak se můžete těšit na návody, které zde budou umístěny.

         (28.8MB)

Další články

Další články autora