NĚKTERÉ FUNKCE u Huawei freebuds 4i 2021, které vám pomohou při rozhodování o koupi

Estimated read time 4 min read

U Freebuds 4i získáte také slušnou dobu nabíjení asi 30 minut, což znamená, že s jejich nabíjením budete mít problémy jen zřídka. Nabití zcela vybitých pupenů a pouzdra trvá necelou hodinu.

Jediná věc, kterou Freebuds 4i postrádá, je bezdrátové nabíjení, ale pro vytvoření cenovky je potřeba ořezat některé rohy.

Kvalita zvuku:

Huawei Freebuds 4i mají polymerové membrány a 10mm měniče dynamické cívky, které spolu pěkně spolupracují a přinášejí čistý zvuk.

Poupata jsou solidní volbou pro každodenního řidiče. Hudba na Spotify nebo Tidal zní poutavě, zvuk je vyvážený a vokály jsou dobře definované. V aplikaci AI Life není žádný ekvalizér, takže zvuk můžete vyladit pouze v případě, že váš smartphone má Dolby Atmos nebo podobný systémový ekvalizér.

Freebuds 4i upřednostňoval výdrž baterie, která zdánlivě vyžadovala menší hardware, aby se uvolnilo místo pro baterii. Výšky jsou však docela dobré a low-endy jsou stále výrazné.

Zvuk volání je také čistý a jasný; mikrofony odvádějí skvělou práci, když vybírají váš hlas i přes dvě masky. Měli jsme nějaké problémy při zakrývání mikrofonů rukama během konverzace, ale nošení klobouků nemá vliv na výkon, pokud špička představce vyčnívá.

Výrok:

Huawei Freebuds 4i snadno patří mezi působivější bezdrátová sluchátka ANC ve své cenové kategorii. Společnost odvedla skvělou práci, když napravila vše, co bylo na Freebuds 3i špatně, a zároveň zachovala agresivní cenu – lepší design pro budku i pouzdro, skutečné aktivní potlačení hluku a snadná navigace.

10hodinová nepřetržitá doba hraní je dar z nebes, když musíme pracovat, aniž bychom byli rušeni doma. Rychlé nabíjení a solidní zvukový zážitek tvoří celkově skvělý balíček.

Design & Sestavení:

Samotné sluchátka mají typický tvar bezdrátových sluchátek se stopkami, podobně jako AirPods. Vypadají pěkně v barvě Carbon Black, kterou jsem testoval, ale můžete je také získat v keramické bílé nebo červené. Mám však určité výhrady k některým dalším designovým volbám, zejména kolem pouzdra.

Toto malé pouzdro pro sluchátka ve tvaru vejce má nepohodlný tvar a díky lesklému provedení je velmi kluzké. Plochá část na zadní straně znamená, že ji můžete položit na rovný povrch a použít nabíjecí port USB-C na spodní straně, ale nemůžete mít otevřené víko, aniž byste drželi pouzdro.

Vzhledem k tomu, že víko musí být otevřené při stisknutí tlačítka na straně, aby se pupeny dostaly do režimu párování (pokud nemáte telefon Huawei s EMUI10 pro chytré „vyskakovací“ párování), je to trochu nepohodlné. A také není zřejmé, že pupeny musí zůstat v pouzdře pro spárování, s malým množstvím informací v dodané dokumentaci.

I když by malé pouzdro mohlo být žádoucí, zdá se, že to přišlo za cenu špatnou orientací sluchátek. Potřebují tedy otočení o 180 stupňů, než budou otočeny tím správným způsobem, jak je vložit do vašich uší.

A to pokud je vůbec dokážete dostat z pouzdra. Jak jsme zjistili u předchozích FreeBud, je velmi těžké uchopit sluchátka a vyjmout je z jejich magnetických jeskyní se stejným „vysokým leskem“ jako pouzdro.

Jakmile jsem je vyndal, otočil a zasunul, zjistil jsem, že FreeBuds 4i jsou pohodlné, aniž bych vyměňoval špičky na malou velikost, jak to normálně musím dělat – jsou zahrnuty tři velikosti.

Další články

Další články autora