Ness engine: Buďte indie

Estimated read time 3 min read

Pokud náhodou víte, kdo jsou to indie vývojáři, a my moc dobře víme, že to víte, a chtěli byste se stát jedním z nich, protože vás vždy okouzlovala jednoduchost jejich her, které však velmi často nabízejí skvělou hratelnost a občas se také stane, že se některý z nich stane opravdu slavným, pak vám přinášíme nástroj, díky kterému budete mít možnost zařadit se mezi ně. Tímto nástrojem je Ness engine což je 2D vykreslovací pomůcka psaná v C++ s OOP čistým designem. Jedná se o velmi flexibilní a efektivní vývojářský program, který umožňuje rychlý vývoj her, díky bohaté nabídce funkcí, které jsou však umístěny do velmi přehledného rozhraní API.

maxresdefault

Ve své podstatě Ness nepředstavuje klasický vývojářský engine, ani Game Maker, ale je to rendering pracující na bázi knihovny, který určený zejména pro vývojáře indie her ve 2D prostředí. Pro používání tohoto enginu je nutné ovládat alespoň základy C++ programovacího jazyka. Jedná se o free engine, takže pod ním můžete vytvářet jakékoliv hry, pro které plánujete komerční využití. Licence od Zlib, vám také dává možnost engine jakkoliv přetvářet, aniž byste o tom autora informovali.

spaceship

Ness engine je extrémně jednoduše ovladatelný. Už při několika málo řádcích, dokážete vykouzlit neuvěřitelné věci. Celý engine se orientuje převážně na scény, což přináší uživateli opravdu velkou flexibilitu a nový svět skvělých funkcí. Engine je crossplatformní. Je založen na SDL2, což by mu mělo zaručit funkčnost na jakémkoliv operačním systému. Engine je také vysoce optimalizovaný a poskytuje velmi dobrý výkon a počet FPS.

examples

Díky tomuto enginu budete schopni i s minimálními znalostmi vytvořit projekt, který má šanci zaujmout. Bude vám stačit pouze dobrý nápad, který pak velice jednoduše převedete do světa jedniček a nul. Máte-li v hlavě tedy opravdu podařený projekt, a nevíte skrze jaký engine jej uskutečnit, již váhat nemusíte.

Další články

Další články autora