Nový Godot engine

Estimated read time 2 min read

Hledáte moderní, funkcemi nabitý a multiplatformní 2D a 3D open source herní engine? Pokud ano, pak již hledat nemusíte, protože my jsme ho pro vás našli. Jeho jméno je Godot a v současné době stojí na třetí příčce co do uživatelské oblíbenosti hned po Unity a Unreal Enginu čtvrté generace, což je skvělé umístění!

Jedná se o engine, který nabízí obrovské množstvím společných nástrojů, které jsou ovšem sloučené do jednoho jediného. V praxi to znamená, že pokud nejste absolutní profík, vytváření her pro vás nebude tak náročným úkolem. Navíc se jedná o engine, který je zcela naprosto zdarma, pod licencí MIT. Nemusíte platit žádné licenční poplatky ani další náležitosti. Váš výtvor je pouze vaším osobním vlastnictvím a to do posledního kódíku.

A co že vlastně s tímto enginem získáte? Tak především mimořádně efektivní prostředí pro vytváření vaší hry, díky naprosto skvělému vizuálnímu editoru, který vám nabízí obrovskou škálu nástrojů, díky kterým budete moci jednoduše vytvářet obsah, o jakém se vám ani nesnilo. Přehledné uživatelské rozhraní je dáno také díky kontextovým editorům, v rámci kterých budete mít celý projekt kompletně pod kontrolou.

Tento engine je vhodný jak pro amatérské nadšence tvorby herních titulů, tak také pro umělce, návrháře či animátory. Těm se bude líbit především možnost využití jak 2D, tak také 3D rozhraní. Díky tomu enginu budete moci plně vyvíjet 2D tituly s prací v pixelech, s využitím speciálního 2D fyzikálního modelu a mnoho dalších vychytávek. Stejně tak 3D tituly budete moci navrhovat díky pokročilým 3D nástrojům od postprocessingu až po automatický shadering atd.

Navíc vše v enginu je plně animovatelné a to jak vlastnosti objektů, tak i jejich volání, funkce a pohyby. Engine spolupracuje s Windows, OS X, Linus, FreeBSD, Open BSD a Haiku. Takže jej lze vytvářet v mnoha platformách.

Další články

Další články autora