O dřevostavbách už nemusíte jenom snít, jsou dostupné pro každého

Estimated read time 2 min read

Dřevostavby jsou velkým hitem, nahradit mrtvou cihlu materiálem, který doslova překypuje energií, to je něco geniálního. Lidé měli vždy ke dřevu blízko, je to příjemný materiál, který je přírodní a pokud se z něj postaví dům, disponuje prostředím, jaké nedokáže žádný zděný dům nahradit.

V České republice nemají moderní dřevostavby příliš dlouhou tradici a přesto si získávají stále větší oblibu. Pokud si někdo myslí, že má dřevostavba dřevěný vzhled, tak je na omylu, většina moderních dřevostaveb je od klasických zděných domů k nerozeznání. Velkým rozdílem jsou ovšem vlastnosti, pořizovací cena a také rychlost výstavby, v čemž je dřevostavba nepřekonatelná.

Kdo dřevostavby buduje

main (7)Dřevostabu vám běžný řemeslník nepostaví, je třeba se obrátit na specializovanou společnost. Na území ČR je to firma HP DOMY s.r.o., která buduje dřevostavby na klíč. Pro klienty to má mnoho výhod, nemusí nic složitě plánovat, prostě si z katalogu vyberou krásný moderní dům a následně si ho nechají postavit. A že je na co koukat, stavba probíhá díky suchému způsobu výstavby velmi rychle. Trvá to pouhé 3 měsíce, než vám dřevostavba vyroste před očima.

Čím dřevostavba překvapí

Je to v první řadě pevnost, někteří si myslí, že dřevostavby vydrží méně, než zděné domy, ale mýlí se. Dřevostavbu tvoří velmi pevná konstrukce z KVH hranolů, která je předpokladem dlouhé životnosti. Doplněna je o pokročilé izolační a spojovací prvky, které zajistí perfektní tepelnou izolaci. Díky tomu je zde záruka úspory za energie. Dřevostavby jsou i podstatně lehčí a nabízí pevné s štíhlé obvodové stěny slibující více prostoru. Ve výčtu výhod bychom mohli dále pokračovat. Dřevostavby jsou domy budoucnosti, které zajistí mnoho muziky za málo peněz a jestliže jste v situaci, kdy vybíráte nové bydlení, měli byste dřevostavbu zvážit.

Další články

Další články autora