OGRE game engine: fyzika je základ hry

Estimated read time 3 min read

Aby jste zajistily skvělou hratelnost hry na které právě děláte, je zajisté důležité mít prvotřídní grafiku, skvělé zvukové efekty, ale co je další velmi podstatnou složkou hry je dokonalá fyzika, AI a perfektní výpočet kolizí. Všechny tyto složky hry je samozřejmě možné vytvářet v grafických enginech, ve kterých děláte i samotnou hru. My si však dnes představíme specialistu na části hry, která jí dává pocit fyzické realističnosti.

O 1Tímto enginem je OGRE game engine. Tento Engine j používán nejen pro vytváření her, ale také, a to zejména, pro vytváření nejrůznějších simulací, obchodních aplikací a dalších mimoherních projektů. Kouzlo tohoto enginu spočívá v možnosti výběru různých knihoven které budete využívat, a které se nejlépe hodí pro Váš projekt, protože je jasné že MMORPG hra bude využívat úplně jiný druh síťové knihovny než FPS, a letový simulátor zas úplně jinou fyziku a systém kolizí než mlátička.
O 2
Existuje veliká spousta enginů, ve kterých sice vytvoříte perfektní grafický dojem ze hry, avšak celé prostředí bude díky nepropracované fyzice působit nekompaktně, roztrhaně a roztřeseně. To je způsobeno také tím že jednotlivé enginy jsou přímo určeny pouze pro daný styl hry. A právě to je důvod proč je OGRE skvělým řešením problémů s fyzikou, jelikož je v sobě schopen snoubit celou řadu již předem nadefinovaných fyzikálních prostředí. OGRE enginu je jedno jaký typ hry vytváříte. Chcete vytvořit prostředí uvnitř budovy? Použijte BSP/PVS plugin scene manager. Chcete vytvářet krajiny? Použijete opět jiný scene manager, který již byl předem nadefinován.
O 3
Samotný engine navrhovali vývojáři s mnohaletými zkušenostmi a neustále ho upgradují. Každá nová funkce která se v OGRE objeví  perfektně doplňuje své starší kolegy a Vy tak nemusíte mít strach že by byl program konfliktní a vzniklé celky nedržely pohromadě. To samé platí i pro uživatelské patche, které jsou před použitím pečlivě přezkoumávány a poté vkládány do enginu.

Jak vidíte volbou tohoto enginu určitě chybu neuděláte ba naopak, docílíte realističtějšího dojmu ze hry a tím také navýšíte její šance na úspěch.

downloads2icons        (130MB)

Další články

Další články autora