OpenMW engine

Estimated read time 3 min read

Pokud patříte mezi fandy série The Elder Scrolls a pokud také rádi tvoříte své vlastní virtuální světy, ve kterých umožňujete ostatním hráčům zažívat dobrodružství, pak vám přinášíme engine, který vás zajisté potěší. Nese název OpenMW engine a stojí na základech enginu vytvořeném pro hru The Elder Scrolls Morowind.

Herní série Elder Scrolls je u všech fanoušků populární hlavně díky naprosté svobodě hraní, přirozenému prostředí, ve kterém se nepřátelé, zvěř, ale i nejrůznější NPC pohybují a chovají co možná nejvíce přirozeněji. Grafika těchto her je vždy průlomovou a hry oplývají naprosto skvělou hratelností a také dokonalým příběhem.

moer3

Toto všechno je nyní umožněno vytvářet i vám. Engine OpenMW vám do rukou vtiskne nezpracovaný kus hlíny, který si vytvarujete přesně podle svých představ. Pokud se vám tedy Morowind líbil natolik, že byste si chtěli vytvořit svět jemu podobný, s podobnými mechanismy, grafikou a hratelností, pak neváhejte.

vlcsnap-2012-08-28-15h44m27s247

Enginy Open MW a Open CV, který obsahuje, jsou samostatné enginy, které nepodporují žádnou třetí stranu. Engine Morowindu je zde jen od toho, aby váš výtvor byl co nejlepší, a vy jste měli co nejvíce nástrojů pro vaši tvorbu. Jedná se tak o dokonalou reimplementaci enginu podporující hru Morowind tak, jak ji znáte.

techland_anonsirovala_hellraid

Tento engine lze spustit na všech možných platformách od Window, přes Linux, až po MacOS a další. Engine obsahuje podporu všech vydavatelských rozšíření enginu, jako je Tribunal, Bloodmoon, a dokonce zde naleznete i všechna uživatelský rozšíření, která jsou leckdy dech beroucí. Za pomoci skriptování můžete kompletně celou hru předělat od základu. Změníte ráz krajiny, vizualizací zbraní, objektů, kouzel atd.

vlcsnap-2012-11-12-15h12m43s166

K dispozici budete mít i nástroje pro vylepšování herní grafiky, bojových systému a AI inteligence. Díky široké fanouškovské základně budete mít k dispozici také neustále nová rozšíření, která budete moci do enginu přidávat a tak svůj projekt promakávat do posledního detailu.

03_block.0_cinema_640.0

Toužíte-li tedy vytvořit epické dobrodružství, které pohltí každého, kdo se do něj pustí. Chcete-li vytvořit fantastický svět plný magických stvoření, hrdinných válečníků a obyvatel vesnic či velkých měst, kteří neustále potřebují ochranu, pak je tento engine pro vás jako stvořený. Vyzkoušejte jej a uvidíte, že stará láska nerezaví, zvláště pokud je v novém kabátku.

Další články

Další články autora