Patch Maker vytvoří update vašeho programu na novou verzi

Estimated read time 2 min read

Patch Maker je program, který dokáže vytvořit update vaší aplikace na novou verzi aniž by bylo potřeba vytvářet zbytečně další verzi navíc. Program funguje na to rincipu, že do něj uživatel vloží dvě aplikace, novou a starou, program následně zjistí rozdíly mezi první a druhou verzí a z rozdílů udělá patch. Díky tomu není nutné přidávat stále nové verze programu, ale stačí vytvořit pouze patche, tedy aktualizace na novou verzi.

Potřebujete vytvořit malé a efektivní aktualizace nebo opravy do vašeho programu? Život softwarového produktu je obvykle poznamenán uvolněním různých verzích. Jedna verze se liší od předchozího malým počtem změn. Některé části kódu v spustitelných souborech jsou odlišné,  nové soubory mohou být přidány, některé dokonce smazány. Co autor produktu obvykle dělá je to, že poskytne zcela novou verzi souborů buď jako nový přeinstalovatelný produkt nebo jen jako změněné soubory, komprimované do instalátoru.

Náhled na program Patch Maker

Výše uvedený postup je velmi nehospodárný. Pokud se například vytvoří aplikace, který má velikost 10MB a velikost změňěných souborů je třeba 500kb, tak není nutné vytvářet novou aplikaci s velkou velikostí, ale vytvořit pouze update s velikostí oněch 500kb. To je účel Patch Makeru, protože ušetří obrovské množství bajtů uložením pouze rozdílu mezi soubory a dokonce i tato data zkompirmuje.

Jednoduchý průvodce navigující krok po kroku

Velkou výhodou programu je inteligentní průvodce, který uživatele naviguje krok po kroku, co by měl udělat. Program dokáže ušetřit velké množství času a také místa. Lze ho využít jak pro jednoduché aplikace, tak i profesionálně pro velmi velké programy. Patch Maker je ke stažení zdarma, níže.

         (1MB)

Další články

Další články autora