Pipette dokáže zjistit kód jakékoliv barvy

Estimated read time 3 min read

Pipette je velmi malý, ale zato užitečný prográmek zdarma, který dokáže zjistit barevný kód jakékoliv barvy. Kód je zobrazován v HEX kódu, RGB, CMY, CMYK a dalších kódech. Výjimečné je především jeho ovládání, ovládá se pouze kurzorem myši. Uživatel může najet na jakoukoliv část obrazovky a náhled v okénku mu zobrazí aktuální barevný výběr včetně kódu.

Ve zkratce, pokud uživatel narazí na barvu, u které by rád znal její barevný kód, tak stačí otevřít aplikaci a najet na vybranou barvu. Následně se zobrazí podrobné informace o barvě, tedy již zmíněné kódy, dále informace o odstínu a další. Aplikace je určena především pro grafiky, kteří potřebují využít barev z jiného zdroje.

Ukázka programu Pipette

Výhodou aplikace je, že jsou všechny barvy ukládány, pokud se k nim bude uživatel později vracet nebo si je chce prostě uložit, tak k tomu slouží drobný seznam s náhledem. Kromě grafiků ocení aplikaci i webmasteří, kteří si předělávají design stránek. Uživatel může využívat například i barev z fotografií, náhled je aktuální, takže je vidět barva každého pixelu, přes který momentálně kurzor přejíždí.

Aplikace slouží v podstatě jako pipeta, odtud název, ovládání je velmi snadné a s aplikací dovede pracovat naprosto kdokoliv. Jednou z jejích výhod je i to, že ji není nutné instalovat a ani není nijak náročná na systém počítače. Pokud by ani přesto uživateli nástroje nestačili, tak v nástrojové liště lze vybrat z dalších nástrojů, které jsou k dispozici online. Mezi ně patří například barevná paleta, ze které je možné vybírat v celém spektru barev. Dále je možnost přístupu k další pomocným softwarům, které nabízejí vývojáři zdarma, patří k nim měnič rozlišení, hledač klíčových slov a další.

Pipette je možné stáhnout níže v formátu ZIP, je určen pouze pro operační systém Windows. Pracovat s aplikací je možné ihned po otevření.

         (0.6MB)

Další články

Další články autora