Podrobné videonávody pro vytvoření hry v Game Makeru

Estimated read time 3 min read

Přinášíme vám podrobné video návody na kompletní vytvoření hry v Game Makeru. Krůček po krůčku budou vysvětleny jednotlivé funkce a na základě videí si můžete i Vy vytvořit vlastní hru, jejíž tvorba bude také podrobně ukázána. Videa nám propůjčil uživatel Hektoplazmus, kterému tímto děkujeme za podrobné vysvětlení jednotlivých kroků k cestě za vytvořením hry.

Máme pro vás celkem 10 videí s podrobnými návody.  Je na vás jestli budete postupovat krok po kroku podle návodů nebo jestli si vytvoříte vlastní cestu. Pokud v Game Makeru, nebo ve vývoji her, začínáte, tak jsou tato videa ideálním startem pro začátek vaší tvorby. Všechny návody jsou pochopitelně v češtině, pokud chcete podle nich postupovat, tak doporučuji mít nejdříve nainstalovaný program pro tvorbu her, Game Maker, pro který jsou tato videa určena. Jestliže ho ještě nemáte nainstalovaný, tak si ho stáhněte přímo zde. Níže již k samotným videím, lze je vidět i na kanále uživatele Hektoplazmus, jde o kanál CzechGamesWorld.

Nejprve si ukážeme úvodní video.

Nyní se již přejde na samotné vytvoření hry.

Něco k životům.

Nyní se podíváme na základní střelbu.

Vytvoření levelů.

Menu

Úpravy

V tomto videu se vytvoří další potvora – pavouk, naprogramujeme výdrž a pomocí tlačítka shift umožníme panáčkovi sprintovat.

Nyní se dozvíme něco o viewech (pohledech) a zakomponujem si je do hry + krátké info co bude

Dostáváme se do finále, tedy k vytvoření hotové hry ke stažení

Další články

Další články autora