Quest Creator je program pro tvorbu středověkých retro adventur

Estimated read time 3 min read

Quest Creator je zajímavý program, ve kterém si můžete snadno vytvořit vlastní středověkou adventuru. Program je zcela zdarma a pro vytvoření hry se neužívá žádného programování. Jedná se o program vhodný pro úplné začátečníky, kteří si zde mohou vytvořit svoji první hru již během několika desítek minut.

Quest Creator je herní engine, se kterým vytvoříte celistvou hru. Nejedná se sice o nejmodernější dílo, ale spíše o starší adventuru. Pro vytvoření hry není potřeba disponovat žádnými zvláštními dovednostmi, hru zde dovede vytvořit opravdu každý, pomáhá v tom jednoduchý průvodce, se kterým je vše velmi jednoduché. Hlavním bodem tvorby jsou mýtické a středověké hry.

Uživatel si může vytvořit a nastavit svůj vlastní svět včetně všech vlastních doplňků nebo může pro začátek využívat přednastavené grafiky. V programu je možné nastavovat a upravovat téměř všechny parametry, celkovou podobu, obtížnost, charakter postav a akce. V samotném programu jsou zahrnuty předpřiravené grafiky nepřátel, které můžete okamžitě použít, jako například: slizky, orkové, goblini, lidožrouti, trollové, kostlivci, zombie, draci a mnoho, mnoho dalších. K dispozici jsou dvě verze hry, normální a placená, pro svojí tvorbu můžete ovšem neomezeně používat neplacenou verzi, která se od té placené liší pouze v detailech. Program si můžete stáhnout na konci příspěvku.

Ukázka z tvorby hry
Jednoduché nastavování hodnot ve hře
Nasatvení obtížnosti

Jak lze vidět na náhledových obrázcích, tak se nejedná o žádný převratný engine, ale o program k vytvoření řekněme mírně retro hry. Program je určen pro absolutní začátečníky, kteří si zde můžou vytvořit svoji vlastní hru. Sice se jedná o promitivnější prostředí, ale na druhou stranu, proč si ho nevyzkoušet, vždyť je zcela zdarma. Vaše hra může mít libovolné množství levelů, monster, úkolů a mnoho dalšího. Lze do hry zakomponovat i velmi zajímavý děj a vzhledem k retro prostředí si s tím maliko pohrát a vytvořit zajímavou hru. Program Quest Creator si můžete stáhnout níže.

         (1.3MB)

Další články

Další články autora