S2 Engine uspokojí i náročné

Estimated read time 3 min read

Vytváření her je vždy během na dlouhou trať, zvláště pokud pracujete s nástroji, které ještě neznáte a které Vám vývoj hry příliš neulehčují. Pokud si však zvolíte takový engine, který je „user friendly“ a ještě navíc Vám poskytuje okamžitou vizuální odezvu v tom co právě děláte, může se z ono dlouhého běhu stát poměrně příjemná procházka plná nových zkušeností.

Jedním z nástrojů, jehož editor Vám přímo zobrazuje uskutečněné změny tak, jak budou vypadat v samotné hře, je i S2 Engine HD. Tvůrci tohoto enginu se řídí motem: Aby byl vývoj her stejně zábavný, jako jejich hraní. A tento fakt se jim skutečně daří dodržet. Díky systému okamžitého zobrazení nebudete muset čekat na přezpracovávání například u lightmapingu či BSP. S2 Vám okamžitě zobrazí pohyby stínů, prolínaní dne v noc při operováním s herním časem a předměty podléhajícím zákonům fyziky, budou okamžitě plnit do posledního její kódování a nastavení.

1

Budete tak moci tvořit hory, které zalesníte, ověnčíte rostlinami, v reálném čase a během několika kliknutí jimi proženete automobil i s jeho realistickým reagováním na terénní textury. S2 Engine se dá bez nadsázky, díky svým vlastnostem zařadit mezi nejkvalitnější enginy současnosti. Hlavní zásluhu na tom nesou: skvělá grafika, silné AI, integrovaný editor, silná fyzika a skvělé prostředí a animace celého editoru.

2
Grafika tohoto enginu využívá HDR, systém odloženého stínování, systém vykreslování terénu, který Vám velmi usnadní vytváření prostředí samotné hry, dynamic LOD. Pozornost byla věnována i vegetačnímu systému a systému silnic, propracovanému systému stínů, jako je například všesměrové mapování stínů.

3

Velmi efektivní jsou prvky prostředí jako je rendering pro zpracovávání moře či nebes s plujícími mraky. Tento engine nabízí i nástroje pro animaci, jako je threaded animation system a systém pro animace masek. O přesné fyzikální podmínky se stará NVIDIA PhysX obsahující pevná tělesa, vozidla, ragdollsy nebo sweep testy. Pro všechny tyto funkce naleznete v samotném editoru jednotlivé ovládací prvky, které jsou velice přehledné a celý editor tak jde svému uživateli na ruku.

4
Pokud tedy hledáte výkonný engine pro vaše pokusy s vývojem her, určitě by jste si měli na tento skvělý engine posvítit a vyzkoušet si na něm Vaše umění. Engine je možné stáhnout na oficiálních stránkách enginu, odkaz naleznete níže.

 

icons

Další články

Další články autora