SAGE: strategie v krvi

Estimated read time 3 min read

Existuje mnoho herních žánrů a každý hráč má svůj nejoblíbenější. Mezi ty nejpopulárnější patří nejspíše RPG tituly, popřípadě MMO RPG. Velmi oblíbené však jsou i plošinovky, adventury a také strategické hry. Ty představují základní kámen každého hráče a jeho herní kariéry. Asi každý ve svých začátcích jen zkusil Age og Empires, nebo Starcraft.

Jsou to právě strategické hry, které jsou odborníky velmi oceňovány, protože rozvíjejí hráčovu schopnost okamžité reakce na vzniklou situaci a samozřejmě také jeho uvažování a plánování. Hra Starcraft byla dokonce doporučována do škol, jako dobrý vzdělávací prostředek.

images

Pokud byste i vy sami chtěly vyzkoušet nějakou tu strategickou hru zkusit navrhnout, budete k tomu potřebovat ten správný engine, který s vašim záměrem počítá již od začátku. Jedním z takových je i SAGE, tedy Strategy Game Engine.
První verze tohoto enginu nesla jméno W3D, tedy 3D Westwood. Jednalo se o vysoce modifikovanou verzi 3D enginu, který pocházel z dílen Hybrid Graphics. Tento předchůdce SAGE stál za vznikem takových legend jako Dune, Comand and Conquer: Renegade.

stažený soubor (1)

Poté, co byl Westwood koupen Electronic Arts, byl jeho engine nadále zlepšován, až se představil v podobě Comand and Conquer: Generals. Zde se již vyskytuje jméno SAGE, na které byl tento engine přejmenován. Překreslování zůstalo ve spojitosti s Westwoodem téměř nezměněno avšak všechny ostatní prvky, byly do základu přepracovány a pozměněny.

stažený soubor

Tento nový produkt umožňuje skvělé vykreslování, dynamické osvětlení, které se stará o realistické vrhání a stínů a dokonalé vzezření všech objektů. Vysoce kvalitní vizuální efekty je nyní možné získáván i z dalších herních enginů. Příkladem může být možnost zmražování akce. Tedy pokud se na herní mapě děje něco opravdu zajímavého, hráč může celou akci zmrazit a celý například, vizuální efekt, si prohlédnout. Například při výbuchu tak bude moci hráč volně zoomovat mezi předměty ve vzduchu, samotnou explozí, střepinami a dalšími detaily, které by mu jinak unikly.

hieghtmapptut7

Se SAGE také není problém hry navrhovat do nejrůznějších denních dob se stále realistickým osvětlením a stínovými změnami.
Nejnovější verze tohoto enginu nyní pohání skvělou hru Comant and Conguer 3: Tiberium Wars.

Další články

Další články autora