Scroller Shooter Creator je nejrychlejší způsob jak udělat 2D hru bez kódování

Estimated read time 3 min read

Scroller Shooter Creator je freeware program, se kterým je možné vytvořit scrollovací 2D hru za méně než hodinu bez znalosti programování. Nabízí se velmi jednoduché uživatelské prostředí, které uživatele navede krok po kroku k vytvoření hry. Jedná se jednoduchý editor vhodný pro úplné začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet jak se hry tvoří a zároveň si nějakou vlastní vyrobit.

Scroller Game Creator je nástroj, který umožňuje vytvářet hry typu scrolling game bez znalosti programování. Program obsahuje všechny potřebné prvky, které vytvoří samostatnou spustitelnou hru. Program si můžete stáhnout na konci tohoto příspěvku. Výhodou je, že pro vytvoření hry není nutné nic studovat ani nic znát, vytvořit hru v tomto jednoduchém editoru by zvládlo téměř i dítě. Je možné vytvářet stříečky, arkády, bludiště a cokoliv dalšího co vás napadne a to ještě s minimální námahou.

Jednoduché prostředí programu Scroller Shooter Creator

Program není nutné dokonce ani instalovat, po otevření se zobrazí jednoduché menu, ve kterém se pouze vybere zda půjde o vertikální nebo horizontální hru. Dále se vyplňuje název hry, viz obrázek výše, a další základní věci. Po zadání základních kritérií se zobrazí jednoduché menu, ve kterém se upravují jednotlivé prvky hry.

Přehledné menu programu

Menu je rozděleno do sekcí podle toho co se bude upravovat. Pro nahrání vlastní grafiky, obrázků atd., slouží Image Manager, o zvuk se postará Audio Manager, o nastavení hráče zase Player Manager atd. Uživatel si může vytvořit doslova prkotinu, ale může také na hře zapracovat a udělat velmi kvalitní kousek, ne kterém lze vydělávat. Pokud se stane, že uživatel musí náhle odejít, tak je nutné kliknout na Save Game, hra se uloží a uživatel jí může nechat rozpracovanou a dodělat jí až zase program otevře. Pokud je vše hotové, tak se klikne na Built Final Game a ze hry vznikne jednotný EXE soubor, který je zcela samostatný a nezávislý.

Ukázka velmi jednoduché hry

V programu jsou podporovány všechny standartní obrazové formáty, tedy JPG, BMP, PNG a GIF (dokonce i animace v GIFu). Z audio formátů jsou podporované MP3 a WAV. Jedná se o WYSIWIG editor, takže vše co budete zrovna dělat uvidíte i v hotovém náhledu. Tvorba her v programu je velmi snadná, z toho důvodu nikde nenajdete ani návod, celý program je návodem sám o sobě. Program Scroller Shooter Creator si můžete stáhnout na jeho stránce, kam vás odkáže ikona níže.

   (Přejít na stránku ke stažení)

Další články

Další články autora