Serious engine 3: Ale teď už vážně!

Estimated read time 3 min read

Možná si také pamatujete na legendární hru, u které tekly nervy, báli jste se jí, a chtěli jste, ať už to skončí. Ale jakmile to skončilo, chtěli jste pokračovat. Jednalo se o hru, při které vám z reproduktorů zněly neúprosné zvuky tamtamů, které prozrazovaly, že se blíží něco opravdu špatného, a vy jste se na svém monitoru snažili prosekat hordou neustále se objevujících nepřátel za pomoci zbraní, jako bombo metačů, motorových pil atd. Ano, mluvíme zde o Seriózním Samovi, tedy sérii Serious Sam, která se stala legendou.

Pokud byste i vy chtěli podobnou hru uplácat dohromady, máme pro vás skvělou zprávu. Nyní je volně k dispozici Serious engine třetí generace, tedy engine, na kterém běží i třetí generace Seriózního Sama. V praxi to tedy znamená, že budete moci vytvářet světy podobné těm, jaké se objevovali v tomto nerváku, budete moci opět připravit mnoho mladých a nadějných duší o několik desítek hodin jejich života a několik set miliard jejich mozkových buněk, které budou umírat pod návalem, adrenalinu, stresu a zábavy, které jim vaše hra přinese.

serioussamhdjune25

Engine se v mnohém podobá svým dvěma předkům. Dá se však říci, že je notně vylepšuje a dotahuje do značné dokonalosti, což se samozřejmě projeví i na podobě samotného herního výtvoru. Nejvýrazněji se na změnách podílí vylepšené osvětlení celého herního prostředí a přidané nové nástroje, díky kterým budete moci právě osvětlení dotáhnout k dokonalosti. Uživatelé si budou muset také zvyknout na nový skriptovací jazyk Lua, který je však poměrně userfriendly.

1819890-623058_20110518_790screen004

Mezi další změny, které tento engine, oproti svým předchůdcům nabízí, patří například správná podpora HDR, lepší stíny, lepší povětrnostní vlivy, realističtější fyzika povrchů vody, a realističtější interakce mezi objekty a vodou, bump mapování pro lepší a detailnější textury povrchu a mnoho dalšího.

serious_sam_hd_04

Zkrátka tento engine má co nabídnout. Takže se seberte, najděte v sobě odvahu udělat pořádně vypjatý jungle run, plný nepřátel, zbraní a stresu, a uvidíte, že vás a vaše výtvory, budou hráči prostě milovat.

Bomb_B_W

Další články

Další články autora