Sith engine

Estimated read time 3 min read

StarWars je vskutku okouzlující a mnoho z nás se vždy velmi rádo ponoří do tohoto fantastického světa z filmového plátna. Dílny Lucas Art však v minulosti nepracovali pouze na filmovém zhmotnění hvězdných hrdinů. Díky jejich práci jsme si mohli u my hráči her vychutnat jaké to je třímat ve svých rukou světelný meč a sekat s ním hordy stormtrooperů a dalších fanatiků se světelnými meči. Řeč je zde o hrách Star Wars: Jedi Knight I. a Star Wars Jedi Knight II. No a pokud byste i vy chtěli vytvořit hru, ve které se budou objevovat principy z prostředí StarWars na co ještě čekáte? Díky Sith Enginu to již nemusí být přání, ale realita.

Na tomto enginu běží obě výše popsané hry a právě ty plně ukazují sílu tohoto enginu. Sith Engine je skvělý díky svému přehlednému prostředí, ve kterém bude tvorba hry poměrně snadnou záležitostí, avšak určité znalosti z tohoto oboru budou užitečné.

stažený soubor

Sith engine určitě nepatří k tomu nejmodernějšímu, v čem budete moci své hry tvořit, je tedy určen spíše pro absolutní fandy StarWars a pro ty, kteří si chtěli vyzkoušet jaké to je pracovat se stejným nástrojem, v jakém vznikaly jejich oblíbené hry, popřípadě pro ty, kteří si chtějí vytvořit hru, která je přímo zasazena do světa StarWars, nebo se jím alespoň inspiruje.

stažený soubor (3)

Tento engine je však dobrým prostředkem pro naučení se pokročilejších systémů tvorby her v one person a third person pohledu ovládání samotné hry. Zároveň se naučíte také fyzikální principy, díky na svou dobu opravdu pokročilé fyzice, kterou tento engine oplývá.

stažený soubor (1)

Pokud se tedy tento engine rozhodnete využít, nečekejte žádné velké zázraky, ale práci v něm berte jako rozšíření svých znalostí i o technologie a principy, které byly využívány při tvorbě her v dobách, kdy byl tento obor ještě v začátcích. Pokuste se tedy vytvořit herní zážitek, který své hráče doslova strhne a již nepustí.

Možnost stažení enginu

Další články

Další články autora